Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek mire számítsak...

Szerintetek mire számítsak friss jogsisként?

Figyelt kérdés

Egyenlőre még nem vezetek,mert nincs meg a papírom. De mindig is érdekelt a vezetés,szeretek is vezetni,és szeretnék rendesen megtanulni dinamikusan közlekedni,ügyes lenni.

Sokat gondolkodtam a T betűn,legyen vagy ne legyen??

Az a probléma,hogy egy kicsit félek,ugyanis összességében nálam tökéletesebb célpont nincs is,mintha az embernek b*ziskodni támad kedve. Egyszerű,10+x éves kocsink van.Elég picike autó,látszik rajta,hogy nincs tele a bukszánk pénzzel./Amúgy nagyon szeretjük,csak próbálom reálisan leírni a dolgokat./

Az autót látván,már feltámad mindenkiben a versenyszellem,és tolná le az útról.Ehhez jön a ráadás,hogy fiatal vagyok,és még fiatalabbnak tűnök,szóval ha nem rakom ki a T betűt,akkor is tudják,hogy most kaptam a jogsit. Ez már felébresztette az emberekben lakó vadállatot,csak ráadás,hogy lány vagyok és szőke hosszú hajam van.


Tanuló óráim alatt többször esett meg velem,hogy az ember tátott szájjal állt az autója mellett,és végignézte ahogy tolatva leparkolok.Aztán beült,és elment. Olyan is volt,aki annyira féltette a 20 milliós kocsiját,hogy beállt a kocsi mögé mikor tolattam,"inkább engem üss el" elven.

Nem a 30-cal,remegő kézzel közlekedő tanulóvezető vagyok,mindig igyekeztem felvenni az 50-et,ahol lehetett(csak egy kicsit lassabban gyorsultam). Nagyon gyakran,gyorsítás közepette is 70-nel húztak el mellettem,majd vágtak be elém.Körforgalomba figyelembe sem vettek,száguldottak be elém.

Néhányszor dudáltak rám,hogy induljak már el,nem számított,hogy éppen a zebrán ment át a gyalogos.


A lényeg,a kevéske kis 40 óra vezetés alatt megtapasztaltam,mennyire beindulnak egyesek a tanulóvezetőkre.

Mire számíthatok forgalomba?? A tanulóórákból kiindulva,szerintetek is jobban járok,ha nem rakom ki a T betűt?(Viszont még lassú vagyok,hiába figyelem mikor vált a lámpa sárgára stb.) Vagy vannak,akik felé ez nem a "Zsákmány előtted!Vadászüzemmód bekapcsol!" üzenetet hordozza?


2017. aug. 18. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd kia T betűt, a kutyát nem fogja érdekelni. Aki normálisan vezet azt nem érdekli ha kicsit lassabb vagy, a buknókat meg a T betű nem érdekli. A többivel meg ne foglalkozz. Ha dudál? Kit érdekel? A tolatás szintén. Hadd éfltse, ki nem carja le? Te csak azzal foglalkozz, hogy ne okozz balesetet és kész. Majd idővel jön a rutin. A majmok meg addig hadd dudáljanak meg idegeskedjenek. A bevágókkal meg nincs mit tenni, később is lesznek ilyenek.
2017. aug. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 20 éves swiftet vezetek, virágmintás, tehát tipikus női kocsi. 1.0 motorja van, úgyhogy ereje nem sok (bár azt mind kitaposom belőle). :-D

Senki nem b*ziskodik velem, pedig elég sokat megyek. (napi 2x30 km).


Nem kell az a T betű, hidd el van elég sok "bénább" sofőr az utakon, aki már jó ideje vezet. A tapasztaltak ezt időben kiszúrják, és elkerülik, a b*ziskodóknak meg mindegy, van-e T betűd, úgyis látják, hogy veled lehet szívózni.

De ez nem jellemző az utakra azt tapasztalom. Nem szivatják egymást az autósok. Max kapsz 1-2 ledudálást, de ennyi.

Ne parázz! Belejössz! Ha meg nem, akkor meg megszokod! Ennyi!

33/N

2017. aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha vezetsz majd gyakrabban, akkor rutinosabb leszel szerintem, addig pedig el kell viselni, hogy letolnak az útról, vagy rád dudálnak. Igazából én rutinos vagyok már, de ha cammogósan vezetnék, engem is baleknak néznének, szóval, ez adottság is, van aki több évtizede vezet, mégis úgy vezet, mint 1 apáca, a fiatalok pedig gyorsan, szabálytalanul, ami szintén nem jó.
2017. aug. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-a


Miért gondoldo, hogy a fiatalok szabálytalanul vezetnek? Megvan C, CE jogsim és most csinálom a D-t. Szóval maradjunk anniban, mérföldekkel jobban vezetek, mint az öregebbek 21/f.

2017. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szinten 21/f és kamiont vezetek CE jogsival, szoval azert ne altalanositsunk


es, hogy irjak valamit a kerdesre is..:D elem is bevagnak csak 40t-t kicsit parasabb megallitani :D a bunko soforoknek igazabol tok mind1 h ki es mit vezet.

2017. aug. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én friss jogsis vagyok, nő, és piros gömbölyű Swift-es.



Általában nem a sebességemmel van gond, sőt, mivel inkább a környezetemre igyekszem figyelni - inkább a 30 ezres csekk KISEBB túllépésért, mint baleset, mert görcsösen a sebességet figyeltem - szóval inkább fölékúszok sokszor. :S


Szinte sosem fulladok le, ezt az oktatóm nagyon begyakoroltatta + a mi autónkkal érzésem szerint hála Istennek könnyebb elindulni. Bár parkolásoknál lefulladok akár többször is. :D De már kezdem érezni...



Inkább sajnos sokszor rossz döntéseket hozok. Sávváltásnál vagy túlspilázom, vagy nem figyelek eléggé (bár utóbbi csak egyszer volt!), a minap egy kis védett útról vagy miről (a kresz szerint nincs védett út, de akkor mi?) balra kanyarodásnál, mikor vártam a szembejövőket, kvázi túlmentem a kereszteződésen, közben egy Toyota tolt. :D

Amúgy még be tudtam kanyarodni.


Lehet, hogy negatív vagyok, de amúgy szerintem fogom törni. :S Talán nem nagy ügy, ismerőseim mind törték az elején.

A figyelemre nagyon kell vigyázni ill az oktató mondta, hogy ahogy kevésbé kell figyelni a járműkezelésre, így jobban megy az útra, a közlekedési helyzetekre figyelés.



A többi közlekedőről nagyon nincs jó véleményem!

Tapasztalataim szerint (legalábbis Budapest és környéke) ha csak a megengedett legnagyobb sebességgel mész, az főben járó bűn és a s-ggedben vannak, párhuzamos közlekedésnél elhúznak melletted, ha balra kanyarodás miatt belsőben vagy, bevágnak eléd pár centire. Ja, a külső sávban is a taxis centikre bevág eléd index nélkül.

De sima, sebességkorlátozó tábla nélküli (50-es) úton 60-nal haladva még elhúznak melletted sorban. Nem mindig 60 a kocsisor sebessége, néha kicsit több (50-nél).



Nekem van "T" betű, hogy a normálisabbja lássa, miért hozok néha rossz döntést, bénázom, gyorsulok túlságosan majd erősebb fék lámpánál, vagy épp ellenkezőleg...

2017. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!