Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elvették a jogsim 2évre mikor...

Elvették a jogsim 2évre mikor kapom vissza?

Figyelt kérdés

2015 szeptember 1.-én adtam le a jogsimat onnantól számolták a 2évet. Meg volt az utánképzés is meg minden. A kérdés igazából, hogy elsején már mehetek a jogsiért vagy elsején éjfélig tart úgymond a 2év?

Orvosi 2019-ben jár le így a régi jogsit kapom vissza vagy újat csinálnak? Kérem olyanok írjanak akiknek volt már ilyen vagy aki tudja a választ. Okmányirodát hívtam inkább nem részletezem a stílust ahogy burkoltan elküldtek a ....-ba közlekedési hatóság szerintem nyaral vagy nem tudom de nem veszik fel a telefont.



2017. aug. 24. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: az eltiltásod utolsó napja 2017. szeptember 1., pontosabban: annak a napnak a vége.

Mivel a rákövetkező napok közül 2017. szeptember 2-a és 3-a ügyintézési szünnap (szombati, illetve vasárnapi pihenőnap), így 2017. szeptember 4-én, hétfőn leszel jogosult átvenni a vezetői engedélyed.


„A hónapokban vagy években megadott határidő azon a napon jár le, amely számánál fogva a kezdőnapnak megfelel, ha pedig ez az adott hónapban hiányzik, a hónap utolsó napján. Ha a határidő utolsó napja munkaszüneti napra esik, akkor a határidő a következő munkanapon jár le.

A határidő az utolsó nap végével jár le.”

Ezt több jogszabály is egybehangzóan tartalmazza, például, a Szabálysértési törvény, a Közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló törvény, a Polgári perrendtartásról szóló törvény.



Az eltiltás az orvosi egészségügyi alkalmasságot nem érinti, annak tartama változatlan.

Mivel az az eltiltás ideje alatt nem járt le, a vezetői engedély visszaadható, nem szükséges új alkalmassági papír és új vezetői engedély sem.

2017. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és kielégítő választ! :)
2017. aug. 24. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!