Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet annak ha menet közben hozzávágok egy sörösüveget egy másik autóshoz?

Figyelt kérdés
Mostanában többször is kötekedtek velem fiatal sofőrök az autópályán. Pl. előzésnél direkt gyorsít ő is, infokolatlan fékezgetés előttem, majd mikor ráelőzök, csak vigyorog. Arra gondoltam, hogy legközeleb hozzá vágok egy sörösüveget, én pedig majd azon fogok vigyorogni. Persze nem állok meg. Mi bajom lehet belőle?
2017. aug. 27. 11:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Közlekedés veszélyeztetése. Ha megijed az illető, és elrántja a kormányt, halálos baleset is lehet belőle. Ha ennyire felhúzod magad vezetés közben, inkább menj vonattal vagy busszal!
2017. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Inkább ne vezess!
2017. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

na az ilyen sofőröket, mint a kérdező kell eltiltani a vezetéstől örökre... aki ilyenen felhúzza magát, az vagy kielégítetlen, vagy eleve kretén...


"infokolatlan fékezgetés előttem"


Indokolatlanul nem szoktak senki előtt sem fékezgetni, csak ha okot adnak rá...

2017. aug. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó tévedsz, sajnos tényleg vannak, akik direkt fékezgetnek, hogy cukkolják a mögöttük haladót.
2017. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Tőled véglegesen elvenném a jogosítványt, mint mentálisan alkalmatlan embert. Esetleg egy elmeorvosi szakvélemény sem ártana.

Alapesetben lehet garázdaság, közlekedés biztonságának veszélyeztetése. Szerintem nem is gondatlan, mert szándékosan teszed.

Súlyosabb esetben halált okozó közúti veszélyeztetés.


Én öreg vagyok, ami hátulról is látszik, s szuzukis is, ami meg mindenhonnan. De soha nem fordult még velem ilyen. Olyan volt, hogy szabályos előzésem nem tetszett baromnak, s amikor módja volt rá, jobbról, eldöngetett előttem, majd satuzott. Tíz éve vezetek, s eddig 2-3 ilyen volt.

De hogy mostanában a leírt incidenssel találkoztam volna, nem…

Ám, ha neked a sörösüveg dobálás (és vegyük ezt nagyon képletesen is, ne csak betű szerint) jut eszedbe, akkor neked emberek közé sem szabadna menni.

2017. aug. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
azt azért vedd figyelembe hogy átlag 130 kph-nál nem oldalra fog repülni az az üveg hanem a mögöttetek jövő autó felé.
2017. aug. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Időpont ma 12:29


10 éve vezetek napi szinten, van, hogy éjjel, van, hogy nappal, de ok nélkül még sose láttam, hogy valaki előtt fékezgessenek csak úgy.

2017. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Vannak ilyen barmok. De ha te így reagálsz, akkor te is ugyanolyan idióta vagy mint ők.

Velem is előfordult már, hogy próbáltak idegesíteni, versenyezni, stb. Én vagy lemaradok, aztán húzzanak minél messzebb tőlem. Vagy ha tudok előzni, akkor megelőzöm és én húzok el messzebb tőle. A lényeg, hogy nem maradok benne a helyzetben, nem hagyom, hogy felhúzzanak.

2017. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Akkor csak én fogom ki ezeket a gyökereket?! Múltkor is egy tanuló elkezdte rám rángatni a kormányt, kiszorított a sávból mert ő a kanyarodóból ment egyenesen. Utólértem a lámpánál, elkezdtem magyarázni neki, két kézzel fogta a kormányt és meg sem mukkant. A csaja dumált vissza. Normális az ilyen, mit képzelnek ezek magukról? Nekem elég hamar elborul az agyam mikor egy héten harmadszor kerülök ilyen helyzetbe.
2017. aug. 27. 12:57
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

9: Leordítasz egy tanulót???

Minden nap van valami, ami miatt felhúzhatnám magam. Ilyen a közeledés. Ha nem bírod, akkor inkább ne vezess, mert közveszélyes leszel.

2017. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!