Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vegyek-e elektromos quadot a...

Vegyek-e elektromos quadot a 3 és fél éves fiamnak?

Figyelt kérdés
A legjobb barátom most vett egyet a majdnem 4 éves fiának és mindenáron rá akar beszélni hogy én is vegyek, hogy együtt tudjanak menni. A sebességét 0-25-ig 3 fokozatban korlátozni lehet, nem a biztonsági oldalról várok hozzászólásokat, inkább az érdekelne hogy pszichológiai szempontból milyen hosszútávú hatásai lehetnek, pl mennyiben tud hozzájárulni a gyerek fejlődéséhez vagy éppen mit befolyásol hátrányosan. Bicikli, kismotor, pedálos autó mind megvan és aktív is a gyerek. És ahogy hallottam terepen a quadozás is megmozgat egy rakás izomcsoportot. Kérem olyanok se szóljanak hozzá akik szerint egy milliomos sznob vagyok és a szomszédok előtt akarok villogni. Nem erről van szó, munkából élek de ki tudnám gazdálkodni. Szimplán érdekelnek a vélemények hogy hasznára vagy kárára válik-e egy ilyen kis gyereknek ha egy ilyen gépet rakok alá?

#Mini quad #elektromos gyerek quad #vegyek-e kisgyereknek quadot
2017. aug. 31. 23:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kárára. Bár bevallom, nem vagyok szülő, de szintén 3 éves unokahúgomra születése óta heti rendszerességgel vigyázok. Nem tudom elképzelni, hogy ilyen kicsin ő ott egy ilyen kis gépen furikázzon. Szerintem most még aktívak a gyerekek, felesleges mindenféle elektromos kütyüt alájuk rakni, szaladgáljanak, motorozzanak, biciklizzenek, hisz élvezik. Plusz akkora energiaigányük van ebben a korban, nem tudom, unokatesómból kiindulva, ő tuti nap végén pörögne, és totál kész lenne, ha nem mozogná le azt a 'napi mennyiséget' :D
2017. szept. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
72%
Inkabb trambulint vegyel neki, az javitja az egyensulyerzeket. Ha mar az is van, akkor nincs mas hatra, mint a quad. Ha a szomszed akarja annyira, vegye mar meg o :D. Van kep a jarmurol? Szivesen megneznem ;)
2017. szept. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
70%
Semmi esetre sem inkább vegyél neki rollert vagy biciklit,vagy trambulint ,mindegy hogy mit csak mozogjon ,kisgyereknek sok mozgás kell még .
2017. szept. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

há az én barátaimnak volt, én nem kaptam, de mindig is vágytam rá


ha meg tudod magadnak engedni, és a gyereket is érdekli,akkor vedd meg neki

2017. szept. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
0%

Igen van quadja és jeep terepjárója.

Nem azért mert más kért meg rá, hanem mert gyerekként vágytam rá. Most, hogy megtudtam adni a fiamnak, jobb kicsit.

Egyébként simán mennek vele, 4 évesen ügyesen vezette.

2017. szept. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
29%
Terepen egy csomó izomcsoportot még sokkal jobban megdolgoztat pl. a lovaglás. Én inkább lovagolni vinném.
2017. szept. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Felesleges :)
2017. szept. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Én egy ekkora gyereknek nem vennék ilyesmit. A bicikli, roller, trambulin jó ötlet. Inkább mozogjon. :)
2017. szept. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
Tehát nekem is van egy 3,5 éves fiam és én is kacérkodom a gondolattal néha. Szerintem jó poén.
2017. szept. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
70%

Kárára. Inkább olyasmi válik hasznára, ami a saját erejéből mozgat meg izomcsoportokat, és mentálisan sem csinál belőle mindjárt gépmániást, aki aztán folyton számítógép, játékkonzol, autó előtt/-ban ül, ül, ül. A sok és statikus ülés nagyon káros mozgásszervileg, az iskolában is épp elég ideje lesz erre.

Szerintem az is bolond, aki ilyen kicsi gyereknek ilyesmiket vesz, de ez már a magánvéleményem.

2017. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!