Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikortól engedtétek a gyereket...

Mikortól engedtétek a gyereketeket egyedül autóval menni? Ez tényleg ennyire furcsa?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a nyár végén lett meg a jogosítványom.

2 hete érkezett meg, egyszer ült mellettem apa és úgy vezettem a városban, meg még kétszer anya, egyszer vezettem 120 km-t (vidékre mentünk), a másik alkalomnál meg a reptérről hoztam haza a barátnőivel, éjszaka.

Azóta csak szólok, hogy elmentem, meg ha megérkeztem valahova, írok egy üzenetet a családi csoportba, és ennyi. Három autó van otthon, mert anya nyár elején vett egy újat, és amit előtte használt, azt megkaptam én. Ma nem mentem suliba és írtam a barátnőimnek, hogy ha végeztek 1-kor, értük megyek és elmehetnénk kávézni, vagy csak kocsikázni. Erre az egyikük kiakadt, hogy nem fog beülni a kocsiba, mert a szülei még a bátyjának sem engedik, hogy nélkülük vezessen, pedig három éve van jogosítványa és hogy én még nem tudok vezetni, meg balesetezni fogok és megmondta az anyukája, hogy nem ülhet be mellém, ha nincs velünk felnőtt...


Ezt elmeséltem egy másik barátnőmnek most és mondta, hogy hát lényegében igaza van, mert 30 órát vezettem, ennyiből senki nem tanul meg autót vezetni és hogy neki is két és fél éve van jogosítványa, vezetett már külföldön, Magyarországon is rengeteget, de csak úgy, hogy a szülei ott ültek mellette, amúgy nem adják oda az autót...


Tényleg ilyen durva, hogy a szüleim bíznak bennem?

Nyilván nem megyek 120-szal a belvárosban, és tudom, hogyha összetöröm az autót, nem fognak venni azonnal egy másikat. De nem azért csináltam jogsit, hogy a polcon nézegessem...


2017. szept. 18. 10:58
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
81%

Akkor menj azokkal akik elmennek veled, a csajnak meg írd meg, hogy így jártál...


Attól, hogy ott ül az anyukád még nem tudja a balesetet megakadályozni, és ha nem vezetsz örülten, akkor max egy koccanás lehetséges. De azt a koccanást az sem tudja kivédeni aki melletted ül.


Èn anyuka vagyok, de még kicsik a gyerekek, de ha úgy érzem, hogy a gyerekem megbízható, én is oda adnám neki az autót. Ha a lány anyukája nem bízik meg benned, kérd, meg, hoyg menjen ö is veletek egy kört... Èn anyukakánet tuti elmennék a fiuval és megnézném, hogy tuti normálisan vezet-e.

2017. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
88%

Én is vezettem, kell is, gyakorlat nélkül nem sokat ér a jogosítvány. Bár amikor én kezdtem kb 20 éve, akkor még a 120-as Skodát hajtottam.

Ha nem akarnak beülni melléd, semmi gond, nem kötelező, mehetnek busszal. Attól, hogy ül egy felnőtt a kocsiban, ugyanúgy történhet bármi, ez nem érv.

2017. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim válasza:
87%

Szerintük ha anyud melletted ül, nem lehet baleset?

Akkor nem mehet beléd senki?

Ők a zebrán is caak anyuval mennek át? Akkor tuti nem gázolják el őket!

Ugyan már.

Vezess minél többet h legyen rutinod. Mázlid van h "saját" autod van. Így annyit gyakorolgatst amenyit akarsz.


Mikor meglett a jogsim, nekünk csak egy autónk volt (4 jogsisra) így ritkán tudtam csak vezetni. Ki is jöttem a gyakorlatból...

De ha akartam és volt lehetőségem elmehettem egyedül is

2017. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
94%

Aki a kormánynál ül az vezet. PONT.

A többi autóban ülő UTAS

Nem szól bele, nem ad ötleteket, még kevésbé magyaráz.

Esetleg utólag elmondja a véleményét.

Mielőtt megkérdezi valaki: > 30 éve van jogsim.

És legfeljebb annyit kérdeztem, hogy (lakott területen, 80-nál!, 150 méterre a pirostól) mért nyomod???

2017. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
27%
vezetni még nyilván nem tudsz de mindenkinek el kell kezdeni csak szép lassan menjél :)
2017. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Hát annyival megyek, amennyival "szabad".

Mert az is veszélyes, ha a 110-es táblánál 70-nel megyek és mindenkit feltartok.

2017. szept. 18. 11:16
 7/52 anonim ***** válasza:
16%
Amikortól vett magának autót.
2017. szept. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
85%

Amikor 27 évvel ezelőtt jogosítványt szereztem, akkor kb. egy évig csak úgy adta oda apu az autót, hogy egy jogosítvánnyal rendelkező ember (vagy ő, vagy a bátyám) ott ül mellettem. Ebben benne lehetett az is, hogy engem féltett, de az is, hogy ez az egyetlen családi autó volt, tehát nyilván nagyon vigyázott arra is.

Ahogy olvasom, ti nagyon motorizált család vagytok: mindenkinek külön autója van és két hét alatt elég sokat vezettél már. Ha pedig te tartod fenn az autót, akkor meg legföljebb kérhetnélek, de meg nem tilthatnám, hogy egyedül vezesd.

Valószínű az elején a szokásosnál jobban aggódnék, ha autóval mész, meg este megkérdezném, volt-e valami említésre méltó, tanulságos szituáció, amit utólag jó lenne megbeszélni.


De semmiképp sem "durva", hogy a szüleid így odaadják az autót. És igen, barátnőid a furcsák, hogy 3 ill. 2,5 éves jogosítvánnyal a szüleik nem engedik egyedül vezetni a fiatalokat (és ez nekik így természetes). Azt a mondatot meg nem is kommentálom, hogy egyik barátnőd szerint "meg balesetezni fogok".

Abban van igazság, hogy ha nincs ott pl. a szülő, akkor lehet, hogy vagányabban vezet a fiatal. És emiatt nagyobb a baleset esélye. Pláne, ha haverjaival van együtt, és ők még heccelik is. És persze kellő önkritikával kell vezetni, mert az igaz, hogy a legtehetségesebb sofőr sem a tanfolyam 30 órája alatt tanult meg vezetni.

2017. szept. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
31%
Én pl nem ülök be kezdő sofőr mellé, ha nem városban megyünk. Egyik barátnőm mellé beültem, fél éve volt jogsija, rendszeresen vezetett az óta ezért azt hittem nem lesz gond. De az sem tűnt fel neki, hogy azért nem megy az autó mert be van húzva a kézifék. Oké ezen jót nevettünk, de egy ilyen sofőrtől mit várjak ha valami menetközben történik.
2017. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
26%

A jogosítvány nem egyenlő a vezetni tudással. Ja levezettél 40 órát és adtatok 30 eFt-ot a vizsgabiztosnak (sajnos tudom most tanul vezetni a lányom és az ismerettségi körömben is mindenkinél ez volt).

Teljesen megértem a barátnőd anyukáját, hogy a lányát nem akarja friss jogsis autójában látni.

Ha a lányom megkapja a jogsit, kizárólag úgy vezethet, ha ott ülünk v. én, v. a férjem mellette. És minél több helyre megyünk, hogy tudjon gyakorolni. Aztán majd elviheti rövidebb utakra egyedül is a kocsit, hogy megszokja. Szóval fő a fokozatosság.

2017. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!