Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A háziorvosom arra hivatkozva,...

A háziorvosom arra hivatkozva, hogy lakossági bejelentés érkezett ellenem, nem ad igazolást a jogsim meghosszabbításához, PAV-ra küldött. Hogy mi az ok és ki a bejelentő a választ orvosi titoktartásra hivatkozva megtagadhatja?

Figyelt kérdés
Minden vizsgálati eredményem jó volt. 4 éve semmilyen betegségem nem volt. Egy környezetvédelmi egyesület elnöke és egy nyugdíjas klub vezetője vagyok. Éppen készülünk a 10 éves évfordulónk ünnepségére, így az autó napi szinten szükséges.
2017. okt. 8. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam ilyet még . Én tovább mennék az önkormányzat felé. Milyen bejelentés? Felment a vérnyomásod ? WTF ? Szerintem ilyen nincs .
2017. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Valamivel a lábára léptél a dokinak, vagy látott valahol bénázni és megharagudott.


Menj másik orvoshoz, bármelyik doki megcsinálhatja.

2017. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nem is küldhet direkt PÁV-ra.

keress meg privátban, volt pár ilyen esetem, ezek szinte 100%-ban ilyenkor ki akarnak cseszni veled vmilyen sérelemért, de azonnal az első pillanatban a torkára kell lépni, mert különben elszabadul a pokol, aztán többet tényleg nem lesz jogsid (olyat is ismertem, aki hagyta hetekig fajulni az ügyet, addig meg behamisított már neki vagy 1,0 olyan diagnózist, ami alapján meg tudja tagadni a jogsit, pedig köze se volt egyikhez se az illetőnek). sajnos ilyen országban élünk, ez egy elég mocskos visszaélési lehetőség a háziorvostól.

viszont hops! és mit írt oda a papÍrra az alkalmatlanság okaként? ugyanis kötelező indokolni!!!


a tudta nélkül gyors menj el másikhoz, amíg nem mérgesedik el a dolog, és az máris egy nagy ütőkártya lesz a kezedben. de gyorsan kell cselekedned, mert 1 hét alatt kicsinál, ha nem, lépsz!


Még egyszer a legfontosabb: ILYEN NINCS! INDOK KELL KONKRÉTAN A MEGTAGADÁSHOZ!

2017. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg egészséges vagy, hagyd ott a francba, akármelyik doki megcsinálja.


"Jobb" autósiskolák tudnak ajánlani "jó" dokit, aki ennyi idő alatt adja meg az alkalmasságot, amíg én ezt írom.


A bejelentő meg kapja be. Mondjuk ilyesmiről én még életemben nem hallottam, valaki mond valamit a dokinak, az meg PÁV - ra küld az alapján? Agyrém.

2017. okt. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Lakossági bejelentés, hogyne. Ő meg egyszemélyes hivatal, aki már bejelentéseket is kezel. Maholnap bírságolni is fog.

Szó sincs semmiféle lakossági bejelentésről, erre hivatkozva nem is nyilváníthat alkalmatlannak. Ha egyszerű "úrvezetői" B-s jogosítványod van, akkor PÁV-ra sem küldhet az orvosi alkalmasság lejártakor. Nem hivatásos B-s jogosítványnál egyedül a PÁV IV. jöhet szóba, de azt meg orvosi alkalmasság lejártakor nem végeznek, csak egyéb esetben. A többi PÁV vizsga ehhez a kategóriához szükségtelen.

Viszont lehet még egy indok, ami miatt PÁV-ra küldene. Annak idején apám is így járt, hőbörögve jött haza, hogy "az a ganéj orvos így meg úgy, mer' nem akar jogosítványt adni", aztán kiderült, hogy a honvédségénél megszerzett A-B-C vezetői engedélyéből a C "hivatásos" volt, ezért a megújításához kellett a PÁV III. is. Annak idején népszerű volt az ilyen feltételekkel szerzett jogosítvány, nem lehet, hogy nálad is erről van szó?

2017. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5.


Szerintem a kategória és a PÁV két külön dolog.


Megszerezheted te A - Z - ig a kategóriákat, a PÁV ahhoz kell, hogy mint gépkocsivezető munkát vállalj.


Nekem is megvolt már rég a C, E kategóriám, a PÁV - ot évek múlva csináltam meg, mikor kamionozni kezdtem.

2017. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ezt az orvosod honnan szedte de ez akkora hülyeség mint a ház!


Menj el egy üzemorvoshoz ugyanannyiért ő is megcsinálja az alkalmasságit, vagy menj el másmilyen háziorvoshoz, megfogja csinálni!

2017. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem csak az én háziorvosom ilyen kretén? Szánalmas . Ne hagyd magad,nincs ilyen . Akár betegjogi képviselő segít. De ha van mód menj máshoz.
2017. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg úgy közlekedsz, mint a sztereotípiákban a kalapos nyugdíjas Suzuki-sok, ilyen szervezetek elnökeként meg kell egyfajta arrogancia ami valakinek szúrta a szemét, innentől már adja magát...

Mondjuk más kérdés, hogy a kedves jóakarók honnan tudhatják, hogy mikor jár le a jogsid

2017. okt. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Rosszindulatúak az emberek sajnos! :( Ne foglalkozz vele! Menj másik orvoshoz .. és ennyi max a pénzt vesztetted el amit befizettél.. Itt valami személyes indíttatás van...


Azt mondanám hogy jelentsd fel.. de inkább ne tedd ! Mert ezek kimossák magukat úgy is és feleslegesen rabolsz el magadtól éveket.. Szánalmas ! :(

2017. okt. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!