Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az az álmom, hogy repülőgép...

Miújságvanbiu kérdése:

Az az álmom, hogy repülőgép pilóta legyek bár 15 éves vagyok de most kezd így körvonalazódni ez az álom. Most egy alap gimnáziumba járok ami elég erős ( Bp. TOP 20) mik azok a tantárgyak amit meg kéne nyomnom, hogy egy utasszállítón pilóta legyek?

Figyelt kérdés

2017. okt. 29. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%

Nem kell hozzá semmilyen iskolai végzettség....


Külön képzés van:

[link]


amihez sok-sok idő kell és pénz...

és ha szerencséd van 40 éves korodra vezethetsz utasszállítót :)


Amúgy elég magas IQ kell hozzá mert sok felé kell figyelni és sok mindent kell észben tartani, szóval ha nem vagy kitűnő tanuló akkor ez nem jó kezdet :)

2017. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Elsősorban pénz kell hozzá. Több tíz millió. Természetesen saját zsebböl.
2017. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Rengeteg pénz kell hozzá, mivel a gyakorló repüléseket fizetni kell, és a képzés sem olcsó. Kb. 20 - 30 millió, de lehet ennél több is, de 20 minimum kell szerintem.
2017. okt. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Tanulmányi eredmények majdnem mindegy.

Az utasszállító képzés nagyon nagyon röviden:

Egymotoros pilóta képzés (Private Pilot License)

Éjszakai pilóta képzés (Night Visual Flight Rating)

Angol repülési nyelv minimum 4-es szintű ismerete (ICAO English Level Proficiency 4)

Időgyűjtés a következő képzésekhez

Légi transzport pilóta képzés - ATPL tanfolyam és vizsga (Air Transport Pilot License)

Műszerrepülő kiképzés (Instrument Rating)

Többmotoros pilóta képzés (Multi Engine)

Többmotoros műszerrepülő képzés (Multi Engine Instrument Rating)

Kereskedelmi pilóta képzés (Commercial Pilot License)

Több pilótás személyzeti együttműködés képzés (Multi Crew Course)

Sugárhajtóműves átképzés (Jet Orientation Training)

Utasszállító típusvizsga (Airbus 320 vagy Boeing 737)


Kb 7-10 millió Forint. Nincs állami finanszírozás :)

A típusvizsga több száz repült óra másodpilótaként. Ezt úgy tudod megszerezni, hogy elmész egy fapados légitársasághoz és szinte fizetés nélkül repülsz, jó esetben. Rossz esetben neked kell fizetni, hogy másodpilóta lehess. Ezt hívják Fly to pay módnak.

2017. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😀
2017. okt. 29. 19:09
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Ezek még csak az elméleti dolgok voltak. Teljesen egészségesnek kell lenni hozzá. Nem lehet semmi betegséged, ami bármilyen kockázattal járhat. Ezen kívül 110% os látásodnak kell lenni. Úgyhogy szemműtétre is gyűjthetsz még. Kívánom hogy legyél kitartó, egészséges, és legyen megfelelő anyagi háttered. Ezek is kellenek hozzá.
2017. okt. 30. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm, hogy szurkolsz jófej vag!😀
2017. okt. 30. 11:32
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Amit még senki sem említett, az a Nyíregyházi Egyetem pilótaképző szakja. Talán ez a legjobb, legkisebb költségű megoldás. A képzés 7 félévből áll, félévenként 2,4M forint, ami nem kevés, de kevesebb mintha magánúton végeznéd el, illetve itt igénybe vehető a Diákhitel 2. A felvételi követelmények szerint kell hogy legyen érettségid, matek mellett fizika/kémia/biológia/informatika tantárgyak egyikéből, illetve egy B2-es angol nyelvvizsga is szükséges. Ha elvégezted az egyetemet, jöhet a tapasztalatszerzés, ezt megoldhatod úgy is, hogy saját zsebből bérelsz gépet és repkedsz kedved szerint, de van ahol szeretnek dolgoztatni szinte ingyen gyakorlókat (pl. sétarepülés, mezőgazdaság, transzparenshúzás, stb). Nekik el lesz végezve a munka, neked gyűlnek az órák, ergo mindenki jól jár. Ha van elég tapasztalatod, jelentkezhetsz nagygépes céghez, elvégzed a type-rating-et (típusvizsga), amit általában kifizettetnek veled előre (ez is pár M forint, nem olcsó), de van hogy megcsinálod "ingyen", cserébe aláírsz X éves szerződést, addig ott fogsz dolgozni és levonják a fizetésedből. Ha ezek megvannak, már repülhetsz is.

Ajánlom ezt a videót, sok hasznos infó van benne:

https://www.youtube.com/watch?v=0juvdJnMMsU&feature=youtu.be

2017. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

milyen magas vagy? mert akkor akar mar most is elmehetsz pl. Budaorsre, befizetsz egy setarepulos utra es amikor fent vagytok megkered a pilota bacsit, hogy hadd vezessed egy kicsit a gepet

mindegyik pilota meg fogja engedni

legalabb lesz egy kezzelfoghato elmenyed, hogy milyen kisgepet vezetni

nagy gepet ennel sokkal "egyszerubb" persze az ut ami odaig vezet, az sokkal hosszabb, es mint irtak, irto koltseges

ha meg sosem repultel kisrepulon, melegen ajanlom, hogy probald ki

mint jovendo pilota csak megerositeni tudom, hogy nincs annal felemelobb/feljthetetlenebb erzes, mint amikor ott ulsz az elso ulesben es te iranyitod a gepet, meg ugyis ha nem ertesz hozza es fogalmad sincs mi miert tortenik, de amikor elhuzod a kormanyt balra, a gep eldol balra es te is vele egyutt... ki fog razni a hideg ;)


amugy Nyiregy a legjobb eselyed, hacsak nem milliomosok a szuleid

2017. okt. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
58%

Én is pilóta szeretnék lenni, 16 éves lány vagyok.

Van egy másik megoldás amit nem említett senki. Ha a BME-n (műszaki egyetem) elvégzel bármilyen mérnöki szakot, szerencsére elég az alapdiploma (6 félév és van állami képzés is!) Utána átmehetsz a CAVOK-hoz pilótának. Ez 4 félév Bp-n, ez is fiezetős, félévenként 1,8 misi. Ahhoz hogy mérnök lehess, kell egy matrk emelt és még egy alap/emelt fizika/biosz/kémia/info. Szerintem én ide fogok menni, neten még nézz utána! Nyíregyházára nagyon nehéz bekerülni, és drágább is, igaz rövidebb. De magánúton is megcsinálhatsz mindent, kb 4-5 év alatt, de az kb 30 milliódba fog fájni.

Amúgy lehetsz szemüveges, -3 dioptriáig jó vagy :). Szemműtétben ne is gondolkodj, azzal még csak kisgépet sem vezethesz. De mielőtt belefogsz mindenbe, 18 évesen érdemes elmenni alkalmassági vizsgálatra. Egész napos, attól függ hogy hol csináltatod kb 20-40 ezer forint. Ami nem olyan vészes, ilyen összegek mellett. Itt (sajnos) minden ki fog derülni! Ami még nagyon sokat segíthet, az az, hogy veszel otthonra egy szarvkotmányt, és egy jó szimulátorprogramot. Én is vettem kb 50000 de nagyon megéri!

2017. nov. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!