Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kresz vizsgan sok a muszaki...

Kresz vizsgan sok a muszaki kerdes?

Figyelt kérdés

Halvany lila gozom sincs az autofelepitesrol. A kreszt megtanultam, a szabalyokat elsosegely. Stb..de nem tudom a fejembe verni az autoval kapcsolatos dolgokat. Milyen olajat tegyek a motorba ha “kifogyott” hogy kell szabalyosan kereket cserelni, meg a valto ha kattog akkor mi van meg ha a kuplung sz/\rakodik mit kell tenni ha viz kerul a fektarcsara mivel kell “kitisztitani” mi az a karbulator ha a szervobol elmegy az olaj akkor mivan....stb.

Sok ilyen kerdes lesz a kresz viszgan?


2017. nov. 2. 23:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Ui: azert van az autoszerelo hogy ezeket megcsinalja. Autovezeto leszk nem autoszerelo -.-
2017. nov. 2. 23:02
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok kérdés van belőle és az alapokat akkor is tudnod kell ha nem szerelő vagy. Ugyanis, ha nem veszed észre a hibát, balesetet okozhatsz.
2017. nov. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Asszem az utolsó 5 kérdés a műszaki, vagy vegyesen? Nem is tudom már. De azt hiszem csak 5 kérds
2017. nov. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezek alapfogalmak arról az eszközről amit vezetni fogsz. Nincsenek túlzott elvárások sem. Pl mit teszel ha kifogy az ablakmosó? Koszos ablakkal mész tovább? Egy alap dolog. Ez annyira szánalmas, hogy még a legalapvetőbb dolgokkal sem akartok tisztában lenni. Nem autószerelőnek tanulsz, ez tény. Viszont az alapfogalmakkal tisztában kell lenned. És kész. Nem kívánságműsor.
2017. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy nagy kunszt megtanulni ezeket a dolgokat... én szívem szerint sokkal komolyabban tanítanám a műszaki részt. Felháborító, hogy autóvezetők vagyunk, mégse tudjuk, hogy hogyan megy az autó.
2017. nov. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kresz műszaki részének nem az a lényege, hogy autószerelőt képezzen belőled (nyilván ha a kreszkönyvbe odalapozol ezt magad is láthatod), hanem az, hogy felismerj bizonyos hibákat ami a biztonságos közlekedést veszélyeztetheti, így mihamarabb szerelőhöz tudod vinni a kocsit. Ezek nagy része mondjuk magától érthető dolog pl. Ha rosszabb a fékhatás mint volt akkor gond van a fékkel, ha rosszabb a kormányozhatóság akkor gond van a kerék körül stb. stb.

De ha kerreg a váltó az sem épp egy normális dolog és nem is neked kell tudnod mi a baj, elég ha érzed, hogy ez nem stimmel és irány a szerelő. Olajat se akkor kell a kocsiba tölteni ha már nincs benne. Érdemes ellenőrizni a szintet, mert ha sűrűn fogy akkor az gond és irány a szerelő. Azt meg, hogy milyet kéne beletölteni szokta írni az autó kézikönyve.

A kerékcserét meg azért csak illene tudni ha már az ember autót vezet. Bármikor adódhat úgy hogy az út szélén kereket kell cserélni. Defekttel nyilván elég nehéz lenne elvinni a szerelőhöz, a tréler meg drága móka lenne.

2017. nov. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na jo azert egy kereket kitudnek cserelni. Tegyuk egyesbe, kezifek be, lazitsuk meg a csavarokat, utana emeljuk fel a kocsit, aztan szedjuk le a csavart, ra a potkerek helyezzuk fel a csavarokat tekerjuk ra de ne teljesen, engedjuk le a kocsit es huzzuk meg a csavarokat.


Kiakasztanak a kerdesek. Milyen oktanszamu benzinnel tankoljak...hat basszus azert a kuton az a foszer hogy tudja...-.-

Meg ha nagy a holtjatek a tengelykapcsolo es halvany lila gozom sincs mi kozott akkor ezt hogy nevezzuk. Szerintem ezek feleslegesek, ugy is autoszerelohoz viszi ilyenkor az ember az autot, nem pedig maga kezdi el butykolni. Meg holnerdekel engem hogy minaz, csinaljanmeg es kesz. Ha valami nem ugy uzemel akkor beviszem nezze meg mi van vele stb.

2017. nov. 3. 15:11
 8/8 anonim ***** válasza:

"Milyen oktanszamu benzinnel tankoljak...hat basszus azert a kuton az a foszer hogy tudja...-.- "

És a fószer majd azt fogja mondani, hogy tankolj hiperprémium-power 100-as benzint, mert attól megtáltosodik az autód. (meg a pénztárcád is könnyebb lesz tőle)

De egyébként arra is volt példa, hogy a gyökér kutas a dízel kocsiba simán betöltötte a benzint, szóval erről ennyit.

2017. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!