Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldről várok csomagot....

Gaspari kérdése:

Külföldről várok csomagot. Gls csomagpontra címeztettem, de kiderült hogy a feladó postával küldte. és kalamajka van belőle, címzett ismeretlen. Nyomkövetés szerint:okt:31. Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett . Meg tudom még menteni?

Figyelt kérdés
Szerintetek meddig őrzik ott? Van rá esélyem hogy hétfőn szólok, még visszaforditják és leküldik nekem? Két munkanap telt el
2017. nov. 4. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Az "indító" nemzetközi feldolgozó nem a feladási ország postai csomagszortírozó központja?

A magyar feldolgozó a "destination country", vagy "country of destination" címszó alatt szerepel.

Külföldi csomagot nem címezhetsz csomagpontra, akkor kitől kérnék be a vámoláshoz szükséges adatokat. Ha kis értékű a küldemény, attól még bekérhetik a számlát és az eljáráshoz szükséges iratokat, legfeljebb nem kell fizetned.


Írj a postaimport@posta.hu címre, írd le szépen az adataid, címed, a küldemény nyomkövetési számát, lehetőleg mellékeld a számla másolatát is.

2017. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez görögországból jön.tehát nincs vámolás.és többször küldték csomagpontra.nem volt gond.itt van még az országba.postán is mondták.csak kérdés hogy még vissza tudom forditani hogy leküldjék vagy késő lesz és megy a feladónak
2017. nov. 4. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz, a postai elosztó 20 napig tartja magánál a küldeményeket, mielőtt visszaküldi.

A helyedben a postaimport címre írnék és/vagy pár szem nyugtató után felhívnám a posta ügyfélszolgálatát.


Lakossági ügyfeleknek: 06-1-767-8282

Hétfőtől szerdáig és pénteken 08:00-17:00

Csütörtökön 08:00-20:00 óráig.


MPL (Magyar Posta Logisztika) szolgáltatások: 06-1-333-7777

Hétfőtől szerdáig és pénteken 08:00-17:00

Csütörtökön 08:00-20:00 óráig.

2017. nov. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ebben mennyire vagy biztos hogy 20 napig őrzik,ha ismeretlen a címzett?belföldi ajánlottlevéllel jártam úgy hogy címzettet nem találták és azonnal visszaküldték.mondjuk csomagnál valóban kb.10 munkanap belföldön.ez meg csomag.postai dolgozó azt mondta siessek ha szerencsém vam üég nem küldik vissza,telefonon meg szombaton elértem vmi ügyintézőt ő meg mondta higy ez nem az ő területe.de nyugodjak meg .két hétig őrzik.tehát mást mond mindenki.jó lenne ha lenne vki aki ugyanebben a cipőben járt
2017. nov. 5. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!