Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionosok! Igényel idegen...

Kamionosok! Igényel idegen nyelvtudást a szakma nemzetközi pályán?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam belevágok, leteszem a C+E gki+ páv-ot, Viszont se németet se angolt nem beszélek, annyit tudok, hogy (right,left,go alone,yes,no, i dont know -asszem ez angol- :D ) így mennék neki Európának, mondjuk nyugat Európának, tudom veszélyes ,de talán nem bántanak. Érdemes nyelvtudás nélkül nekivágni? Gondolkodtam arról, hogy veszek neten "kamionos angol" könyvet, de elfelejteném mire érvényesíthetném. Meg vannak különféle modern applikációk is ezen az okos telefonokon, gondolom az se egy rossz megoldás.


Annyit rólam, hogy 21 éves vagyok és buta KRESZ az megragadt bennem meg alkalmazom is naponta vezetéshez meg a pálinkafőzéshez értek érettségivel, magam mögött, nos alkalmazottként nem igen éri meg a szeszipar, meg másik városba van, szóval ideális lenne nekem a kamionozás, ( nem érettségiztem nyelvből mert defektes vagyok és papírom is volt róla, meg matekból se) Amúgy tisztaságmániás vagyok meg türelmes.


2017. okt. 14. 11:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
A kamionosok 90%-a nem beszél más nyelvet az anyanyelvén kívül. Tapasztalatból mondom. Üdv 21/F kamionos
2017. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
barátnőm faterja nemzetközi kamionos, nem beszél nyelveket.
2017. okt. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen biztos jó nagy tapasztalatról lehet beszélni :D


Ha boldogulni szeretnél a világban akkor nem árt legalább egy fontosabb nyelven alapszinten beszélni. El is pantomimezheted mi a bajod, de egyszerűbb elmondani.

2017. okt. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk én teljesen attól félek, hogy ha megállít mondjuk német rendőr és beszél-beszél aztán nem tudom mit és a végén megbüntet jó tudom kell jogsegély, de akkor is, ezek a nyugatiak nem bírják a magyarokat. Főleg még hipóarcú is vagyok szóval dupla hátrány.
2017. okt. 14. 11:23
 5/19 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a nyugatiak nem bírják a magyarokat?
2017. okt. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mert rasszistának gondolnak minket, benne vagyok facebookon egy csoportba ami ilyen autós csoport és ott volt egy térkép miszerint Lengyelország és Magyarország nazi ( náci ). Ez ami nagy nyomot hagyott bennem, másik, hogy Angliába elvertek egy lengyelt angolok mert lengyelül beszélt, meg politikailag se tűrnek meg minket 2015-ös események miatt, ügye a kerítés miatt, nem engedte a fidesz , hogy tranzit ország legyünk, mármint hogy itt várják meg a bevándorlók, hogy hová mehetnek ( nem maradtak volna itt csak megvárták volna, hogy svédekhez, dánokhoz hollandokhoz kerülnek ) ehelyett osztrák-német emberek jöttek ide és vitték el őket számukra ideálisabb helyre, osztrák és német bevándorlótáborokba ahol ügye már oda nyújtották be kérelmüket ezzel megbontva a logikát, mert e két ország kapott több munkaerőt, Svédek,Finnek,Dánok elestek ettől, szóval ők azért utálnak minket a németek és osztrákok pedig azért mert ahogy bántunk a bevándorlókkal. Érezhetően megpecsételődött régiónk sorsa ez miatt és érthető is a szemszögükből.
2017. okt. 14. 11:46
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Azért a facebook és a valóság között van némi eltérés. Ha egy tanácsot elfogadsz,hogy nettó hülyeségeket ne kajálj be: amit facebookon olvasol azt nyugodtan oszd el kettővel, amit facebookon valamelyik elfogult csoportban olvasol azt meg néggyel.
2017. okt. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 SándorÚr ***** válasza:
Szóval, a kamionosok nagy többsége nem beszél nyelveket, ami kell az úgyis rádragad az idők során de amágy mindenütt vannak magyarok szóval van esély, hogy találj segítséget. Ha német rendőr beszél hozzád meg írja a bírságot nem vagy köteles aláírni mert nem érted, meg mondod, hogy "My führer magyarul please", nem nagyon tud mit csinálni veled
2017. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A kamionosok nagy része nem beszél idegen nyelvet, és mivel nagyon sok igénytelen sofőr van, híresztelik is, hogy nem kell az idegennyelv. Pedig de, egy alap angolra qrvára szükség lenne, hogy pár szót tudj váltani legalább a rakodómunkással, mert általában már azok is tudnak angolul.
2017. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A nyelvtudás nem azért kell, hogy érts, hanem azért, hogy meg tudd védeni magad. Ha létes szituációba kerülsz például, kivágnak eléd, elrántod a kormányt és kidöntesz egy buszmegállót, ha nem tudod elmagyarázni a szituációt, hanem csak bámulsz és hebegsz, akkor te leszel a hibás. Ha nem beszélsz idegenül, nem fognak könyörögni, hanem átlépnek rajtad és lesz helyetted más. Nem a kifogásokat kell keresni, hanem tanulni. Nincs más út.
2017. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!