Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez hogy is van? Hogy érvényes...

Ez hogy is van? Hogy érvényes a bérlet?

Figyelt kérdés
Diákbérletem van az iskolám és a lakóhelyem között. Útirányt nincs megszabva de mindig egy bizonyos úton visz a busz. Viszont néztem hogy más irányba is megy a busz példáúl egy másik faluba megy be hogy beérjen a célpontba. Pl ha én Egerbe megyek kövesdről andornak fele szokott vinni a busz de megy olyan is ami bemegy abonyba vagy éppen bogácson át megy. A kérdés ha én kovesdrol Egerbe akarok eljutni bérlettel mindegy melyik útvonalat választom ?

2017. nov. 23. 23:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Általános szabály, hogy ha két település között több útvonalon közlekedik busz, akkor a hosszabb vonalra váltott bérlet érvényes a rövidebb vonalra is.


Mezőkövesd aut.áll. - Eger, aut.áll. között a különböző vonalakon az alábbi díjszabások vannak érvényben (tanuló 30 napos bérlettel számolva)


Andornaktálya felé: 21,2 km = 1780 Ft

Novaj felé: 22,6 km = 1780 Ft

Szomolya felé: 30,4 km = 2490 Ft

Bogács felé: 31,4 km = 2490 Ft

Füzesabony felé: 35,1 km = 2850 Ft


-Tehát ha úgy döntesz, hogy a szélesebb választék megér neked 2490 Ft-ot, akkor a bogácsi vonalra vegyél bérletet és utazhatsz mindenen a napi egyetlen pár füzesabonyi járaton kívül.


-Ha az 1780Ft-os ár jobban tetszik, akkor pedig Novajon át érdemes venni a bérletet, az jó az andornaki vonalra is.


-Ha nagyon fontos neked az irányonkénti egy szem 'abonyi busz is, akkor ki kell csengetned 2850Ft-ot - ezt kétlem, hisz diákoknak pont nem jó az időfekvése, pláne ha Kövesdről Egerbe járnak.


Amire érdemes odafigyelni, hogy az ÉMKK csak Andornaktálya és Füzesabony felé jár, így - bár kölcsönös bérletelfogadás van a cégek között - előfordulhat, hogy a Novaj, Szomolya vagy Bogács felé szóló bérleteket csak a KMKK pénztáraiban tudod megvenni.

(Fordított az eset a füzesabonyi iránnyal, ott az egyetlen járatpárt az ÉMKK közlekedteti)

2017. nov. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!