Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Azok, akik akik tömegközlekedé...

Azok, akik akik tömegközlekedésre akarják terelni az embereket, mint a birkákat, azon gondolkodtak el, hogy nem csak flancból járnak annyian autóval, hanem a heringpartik miatt is?

Figyelt kérdés

Én is sok ilyet ismerek, "miért nem jársz busszal, arra jó a tömegközlekedés".

Ő pont olyan kolléga, amiben szinte semmiben nem értünk egyet.A fizetése olyan magas, mint az enyém (IT osztályon dolgozunk).

Én tipikusan olyan vagyok, akinek szenvedélye az innováció,nem csak a szoftveres,hanem a gépészeti is.Ő, meg olyan "puritán", az öltözködése is olyan semmilyen, felveszi az össze nem illő ruhadarabokat.



Én diákkoromban sokat buszoztam, nagyvárostól 14 kilométerre községben laktam.Mindennap álltam a buszon.Amikor nyuggernap volt, akkor volt olyan,hogy fel sem fértem.A Volántársaság semmit sem csinált, nem küldött azokon a napokon még egy járatot.


Az egyik, amiért utálom a tömegközlekedés eme formáját az az, hogy a kifizetett jegyárért nem minden utas kapja ugyanazt a szolgáltatást.

Ugyanis, az is ugyanannyit fizet, aki a huzatos állja végig az utat meg az is, akinek van ülőhelye.Ez világéletemben felháborított, már akkor 1izen pár évesen tudtam, hogy én,ha lesz lehetőségem kocsit veszek és fel nem ülök többet heringjáratokra.



A probléma, hogy az állami cégek nem foglalkoznak az igényekkel,azt mondják "elküldtük a járatot, a többit oldják meg az utasok".

Engem, mint vásárlót csak a szolgáltatás minősége érdekel az nem, hogy az adott cég miből,hogyan teremti rá elő a forrást.


De, meg is látszik, többnyire diákok, nyugdíjasok használnak csak tömegközlekedést, meg azok akik műszakban dolgoznak.

Akik komolyabb pozícióban vannak, mind kocsival járnak, ahány munkahelyen dolgoztam így volt.A kontrollingtól a beszerzésig mindenki kocsival járt, ahogy a jelenlegi helyemen is.


2017. nov. 30. 18:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Stockholmban vagy Londonban is ugyan úgy vannak hering közlekedések, hozzáteszem, hogy sok kelet európai a vezető, mert nincs emberük fenntartani a tömegközlekedést. Mondjuk több országban nincs is igény úgy a tömegközlekedésre mint nálunk, ahol 200m se képes gyalogolni valaki. Vagy ha tömegközlekedéssel jár, annyi időt és járkálás elvesz a különféle közösségi járművekhez való fel és odajárás, ami naponta 1-1.5órát elvesz az időből. Ha kerékpárral vagy robogóval járnának, kevesebb időbe telne a pontból b pontba jutni. És nem kellene a többi emberrel egy levegőt szívni, zseblopás és egyéb kellemetlen helyzet ami a tömegközlekedés jár.
2017. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Akik sukiba járnak mint én is jo páran kocsival járunk pont-emiatt se kedv nincs a buszon szorongani meg ezzel a minődégi buszjárattal utazni napi 30-km-t a bérlet árán tankolom a kocsimat meg mellet diák melobol fentartom és járok kocsival igaz nem mai darab , de elvisz ahova kell meg a sajátim , nem vagyok rá kényszerutve a buszon nyomorgásra és a "remek" szolgáltatásra sem amit a buszos cég nyujt .

Osztályombol 2-en járunk kocsival mind a ketten 18-évesek meg 3-4 17éves srác jár motorral

Amiota meg van a jogsim meg fogadtam soha élteben nem fogok én se buszozni se a buszhoz gyalogolni .

Inkább költök közlekedésre többet azt járok kocsival se időhöz se senkihez/srmmihez nem vagyok kötve így

2017. dec. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!