Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss jogsival nem megy a...

Friss jogsival nem megy a manoverezes, nem erzem az autot, es most mar felek is?

Figyelt kérdés

2 napja kaptam meg a jogsit, muszaly voltam egybol vezetni mert az eredetvizsgara el kellett mennem, nimcs aki elvigyen.

Dizelen tanultam, mit ne mondjak halal egyszeru volt, aztan beultem a benzinesembe es 100x lefulladtam, egeszen mashol van a fogaspontja, a dizel ugyis elindul ha sak a kulpungot engedem fel.

Amikor levizsgaztam azt hittem tudok vezetni, varosba vegig szuperul mentem (magamhoz merten elvart szinten) de most a benzinessel ujra kell tanulnom vezetni. Nem erzem az autot, nem tudok manoverezni vele mert egybol ugrik es 3000ezres fordulaton bog a motor. A dizellel annyi volt, hogy felengedtem a kuplungot es szepen beparkoltam ..

Ma beszorultam kanyarban egy masik kocsi ele, aki eppen parkolt kanyarban, keresztezodesben, elottem az ut szele, szerettem volna megfordulni y-ba.

Mivel beszorultam a hatam mogott egybol a masik teherauto elottem egy kisebb fuves domb.

Felhajtottam a dombra leert a kocsi alja, bepanikoltam alig tudtam megfordulni. Szerintem a kocsi is meghibasodott.

Tudom en vagyoo a hibas nem az aki a kresszel ellentetben tiltott helyen parkol.

Mar az is megfordult a fejemben hogy nem valo ez nekem es alkalmatlan vagyok.

Az eset amugy egy nagy hegyen tortent, hegymenetbe y fordulo volt.


2017. dec. 6. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyakorlatod, ennyire egyszerű. Ha majd vezettél már párezer, pár tízezer kilométert, csak mosolyogsz azon, ha valaki azt mondja, hogy benzinest nem tud vezetni, mert dízelen tanult. Persze, ahány autó annyiféle vezetési stílust kíván, de 98%-ban mégis ugyanúgy kell vezetni, a 2%-nyi eltérést meg pár perc alatt meg lehet szokni.

Nekem azt mondta az oktatóm anno, hogy a jogosítvány megszerzése nem azt jelenti, hogy most már tudsz vezetni, hanem azt, hogy legálisan gyakorolhatsz egyedül is. Azt javaslom, hogy amíg nem megy magabiztosan az elindulás sem, gyakorolj egy néptelenebb helyen, ahol nincs zavaró forgalom. Az eleje a legnehezebb, aztán menni fog az. Autót vezetni olyasmi, mint a tánc. Ott is botladozol az elején, figyelned kell a lábaidra, de amint megvannak az alapok, oda tudsz figyelni a ritmusra, és élvezni fogod.

2017. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

Nem értem, hogy kaptál akkor jogsit, elég amatőrnek tűnsz. Bár ahogy látom más autós ténykedését, nem vagy egyedül.

A dízelen tanulás hátúlütője, hogy sima úton megszoktatják, hogy na fiam, csak kiengeded a kuplungot és kész. Ha pedig emelkedőn kell megállni, akkor a dízel se fog elindulni magától. Az elindulás is alapvető tudás lenne.

Azt ajánlom valahol védett, külterületi helyen gyakorold az elindulást, mert így közlekedni nem csak magadnak, hanem a többi autósnak okozol bosszúságot. És majd idővel rájössz(talán), hogy benzines autóval is el lehet indulni kis gázzal is, főleg ha nem kistartolni akarsz.

2017. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nos en is amatornek erzem magam. Sot benanak es szerencsetlennek.

Latni.kellene ezt a hegyi utcat amugy. Borzalom. Egy autoszeles sikator mindket oldalan parkolo autokkal vegig, ha jossz fol es ha megallsz akkor siman visszacsuszhatsz hoban.

Es csak egy helyen tudsz megfordulni meghozza a hegy tetejen, fenn egy elagozasban, ahol most eppen a y kanyar fordulo iven egy teherauto allt.

Nyilvan akinek 40 eve van jogsija es preciz vezeto az kepes itt is megfordulni. Pl apam akinek 1 millio levezetett km van a lababan vagy az ovcsem akinek 2 millio.

Nekem van 1300 km. Abbol 1200 dizel tanuloauto.

Amugy semmit nem tanitanak a suliban. Valoban annyit, hogy mesz nagy utszakaszon egyenes, sehol semmi, szepen felemelem a labam a kinyomott kuplungrol es elindul es hurra de jo es ennyi.

Egyedul mar elment a batorsagom a vezetestol, ha egyaltalan jo a kocsi akkpr majd apuval megyek gyakorolni.

Amugy az orszaguti vezetes nagyon megy, apu szerint ugyes vagyok szepen megyek . Caak ez a manoverezes a kaosz

2017. dec. 6. 15:18
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
1200 km tanulóautó? Több mint kétszerese a kötelezőnek. Neharagudj hogy ezt mondom, de inkább ne vezess.
2017. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem 1200, elirtam. Kb 700at mentunk.

Ami amugy nem sok, mert tobbszor keresre elmentunk hosszabb tavokra. Ha 3x elmesz odavissza 90 kmt, az hany km?

3x90? 270. Csak az, hogy a kornyezo orszagutat korbejartuk.

Azonkivul kb a 600 kotelezo.

Ebbe mi a baj

Es miert ne vezessek?

Te ugy jottel ki anyad hasabol, hogy becsukott szemmel kisujjal manovereztel hegynek fol?

Ketlem.

Ugyhogy nem arra vagyok kivancsi, hogy idetevesz osztani az eszt.

Tudod ha lefulladok a pirosnal akkor ketfele ember van. Az egyik aki turelmesen var es elozekenyen nem basz le, hogy gyerunk marrrr

Aztan van a masik aki ha lefulladok, akkpr ledudal, anyazik, lebasz, ismert ledudal es zaron kikerul. En tudod mit godnolok?

Te az utobbi embertipusba tartozol.

Szep estet.

2017. dec. 6. 15:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Autókezelési hibák miatt fulladsz le, amire a tanulóidő alatt nem igen tudnak felkészíteni, minden autó más kezelést igényel, amire rá kell érezni.

Dízel tanulóautó után egy benzinessel a legtöbb tanuló megszenved, de még egy másik dízellel se biztos, hogy zökkenőmentesen menne minden, de meg lehet tanulni.

Nem tudom milyen viszonyban voltál az oktatóddal, de akár tőle is kérhetsz vezetéstechnikai segítséget, vagy keress egy forgalommentes helyet, és ismerkedj az autóval, idő kell, amíg megszokod, hogy ez másképpen működik, mint az, amin tanultál.

2017. dec. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Ėn így voltam a traktorral, más mint az autó de ėnis szerencsėtlenkettem egy darabig!

Volt amikor meredek úton kellett megálnom de viszont mögöttem meg egy peugeot ált! ės amikor fordultam volna a föútra rá, akkor gurult a traktor hátrafelé 5t pótkocsival sóderrel megrakva! nemsokon múlt hogy össze ne torjem a kicsi kicsit

De idővel belejöttem a vezetésbe,

Ne aggódj te is bele fogsz jönni.

2017. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok!

Koszi a biztatast, jol esik!

Par napot kihagyok, pihentetem az agyam. Amikor vezetni tanultam jol esett kihagyni nehany napot mert akkor rogzult az agyamba a tanult fogasok technikak.

Ugy erzem a benzinessel is el a helyzet, par nap mulva viszont felugyelettel gyakorlom ezt a hegyi parkolast es hegyi Y megfordulast.

Meg egyszer koszonom, hogy biztattatok, felek az ismeretlentol foleg a hegyi kozlekedestol.

2017. dec. 6. 18:56
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, a feleségem is ilyen volt, sőt igazából a mai napig ilyen, hogy fél az ismeretlentől (új utak, ismeretlen helyek, stb.) pedig elég jól kezeli az autót, de sok gyakorlással elég jó rutin szerezhető bármilyen szituációra.
2017. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ilyen. Én is dízelen tanultam vezetni, nekünk pedig benzines autónk van...már kb. fél éve megvan a jogsim és még mindig rengeteget bénázok. Mikor először próbáltam vezetni, akkor konkrétan sîrva fakadtam mert sík terepen sem tudtam vele elindulni, nemhogy parkolni stb., akkor utáltam és elment a kedvem az egésztől, mert rájöttem, hogy kb.újra meg kell tanulnom mindent. Elôtte az oktatáson nekem is tök jól ment, minden elsőre sikerült stb., bár jó sokat vezettem mert elhúzódott az egész (én sem értem rá, az oktató sem, időpontot is nehéz volt találni, de ugye közben rendszeresen akartam járni vezetni). Én is kaptam a beszólásokat, hogy “inkább ne ülj autóba”, “biztos úgy vetted a jogsidat” stb....úgyhogy utána egy darabig nem is vezettem, aztán akkor meg mindenki azzal csesztetett, hogy “minek neked jogsi, ha nem is vezetsz” stb., ugyhogy akkor elkezdtem gyakorolni. Igazából még mindig utálom az egészet, de ez valóban csak akkor fog menni, ha gyakorolja az ember. Eleve az oktatáson is kevés dolgot tanítanak meg, nekem pl. a kézifékes indulás a halálom...ilyet soha nem csináltunk és ezen mindenki meg van rökönyödve, hogy az biztos nem lehet és tanultuk csak én vagyok a hülye...holott nem, tényleg nem csináltam még olyat soha életemben és így meredekebb helyeken tényleg nem tudok mit csinálni. Ezt is meg kell tanulni. Úgyhogy egyedül a gyakorlás az, amivel lehet haladni.
2017. dec. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!