Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha otthon felejtődik az autó...

Ha otthon felejtődik az autó forgalmija, rendőri igazoltatás esetén tolerálja-e (kell-e tolerálnia) (büntetés nélkül) azt, ha hazatelefonálok valakinek, hogy hozza (ide és ide) a forgalmit - és kb 20 percen belül odaér vele?

Figyelt kérdés
Most konkrétan otthon maradt a forgalmi (ketten használjuk az autót és a másik használónál maradt)
2017. nov. 7. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a rendőr jóindulatától, meg a viselkedésedtől függ minden.
2017. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elsőnél a pont. A forgalmit be kell tudnod mutatni a helyszínen. Semmi előírás nem tér ki arra, hogy erre mennyi időd van: pl. ha ott van a kocsiban, de tköm tudja hol és 20 percig keresem (megtörtént...), vagy ha utánad hozzák - a rendőr jóindulatán múlik.

Ha én rendőr lennék, még azt is megengedném, hogy hazamenj érte - de csak ha csaj vagy. ;)

2017. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mérlegelés kérdése. Ha konkrét helyen állnak és intik le az autókat, és te szépen ott kivárod, amíg megérkezik a forgalmi, szerintem a rendőrök 98%-a pozitívumként értékeli és nem büntet meg. Ha konkrét szabályszegés miatt állítanak meg és kiderül, hogy még a forgalmi sincs meg, az azért rosszabb eset.


Megjegyzem: 27 éve vezetek és összesen egy alkalommal ellenőrzött rendőr. Velem is előfordult már, hogy otthon maradt a forgalmi vagy a jogosítvány. Ha ritkán fordul elő, akkor kicsi az esély, hogy pont akkor állítson meg rendőr.

2017. nov. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#1-re:


Igen, azt nem írtam, hogy természetes, hogy ilyenkor szerénynek kell lenni.

Ha vitatkozni kezdesz vele, vagy azt érezteted vele, hogy szemétkedés lenne, ha megbírságolna, akkor garantáltan meg fog szívatni.

2017. nov. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne aggodj ezen. A legtobb rendor joindulatu ha tisztelettel allsz hozzajuk.


Rendszam alapjan is le tudjak kerdezni, hogy van-e ervenyes forgalmi. Ha megmondod hogy mi a helyzet, valoszinuleg mondjak hogy semmi baj.


Jogsi egyel fontosabb, de barmilyen irat nelkul is volt aki meguszta.

2017. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"felejtődik"

Nem tőled független esemény.

Indulás előtt szükségszerű a "leltár", hogy minden, ami kell, megvan-e.

Nehogy egyszer az autó "felejtődjön" otthon és a kérdés az legyen a GyK-n:

Megbüntet(het)-e a rendőr, ha azért megyek gyalog az autópályán, mer otthon felektődött a kocsim?

2017. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszer otthon hagytam a forgalmit, és megállított a rendőr. Nem volt senki aki elhozhatta volna, az volt a menet, hogy az ismert adatok, rendszám, alváz stb alapján lekérdezték az adatokat, majd mikor minden egyebet rendben találtak, megbüntettek, de csak írásbeli figyelmeztetést kaptam valamennyi (talán 2) "próbaidővel", tehát ha ismét előfordul az már pénzes lesz.
2017. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!! - a konkrét helyzet: nálam (ffi) maradt a forgalmi (kb 1 órája vettem észre) - a barátnőm pedig elment dolgozni az autóval (ő a tulaj)
2017. nov. 7. 15:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyszer engem is megállítottak úgy, hogy nem volt nálam forgalmi. Rendszám alapján lekérdezték, hogy minden rendben van-e, és megúsztam egy figyelmeztetéssel, hogy legközelebb irgum-burgum. (Meg is lepődtem, hogy nem kell fizetni.)
2017. nov. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem tartjátok a kocsiban??
2018. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!