Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » M kategória utánképzés B re?

M kategória utánképzés B re?

Figyelt kérdés

A kérdést nemigen sikerült röviden megfogalmaznom , hosszasan az lenne, hogy 11 éve meg szereztem az M(moped) kategóriás jogosítványt amit 9 éve elvették tőlem alkoholos állapotban lévő motorozás miatt,és 1 évre eltiltottak a vezetéstől+

kaptam akkor 100 ezer ft-os birságot,amit ki is fizettem. (Már több mint 8 éve lejárt az eltiltás). B kategóriás jogosítványt elkezdtem tavaly,és már át is mentem minden vizsgán,már az okmány irodában kértem volna ki,mikor azt mondták,hogy nem tudják kiállítani addig amíg nem veszek részt az utánképzésen + nem rakom le az M kategóriát újra. Ilyenkor mi a helyzet? Kell utánképzésen részt vennem + leraknom az M kategóriát?Ha ez miatt nem adhatják ki a jogsimat,akkor,hogy lehet,hogy engedtek kressz vizsgán is meg forgalmi vizsgán is és a közlekedési hatóság is ki adta a papirt,hogy kiállithatják a jogsimat.Kérem csak olyan irjon,aki nem gunyolódni akar,igen,Én magamtól is tudom,hogy nem kellett volna ittasan vezetni,de ez már 9 éve volt,azóta sok minden változott.Válaszokat előre is köszönöm.


2018. jan. 11. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a kérdéseket talán az ügyintézőnek kellett volna feltenni, akinek van rálátása a számítógépben lévő adatokra, és talán jobban ismeri a szabályozást, mint a GYIK-et böngészők többsége.

Valószínűleg nem gondolatolvasó volt az illető, a számítógépben lévő adatok miatt nem kaphattad meg a jogosítványt.

Ezek szerint az butánképzésre kötelezettség nem évül el, de erre szintén az ügyintéző tudna pontos választ.

A B kategóriához külön vizsga nélkül megadják az AM, B1, K, T kategóriákat is, ami viszont így ellent mond annak, hogy ismét segédmotorra is vizsgát kellene tenned.

Az okmányiroda vezetőjét kérdezd meg, nem ok nélkül van a rendszerben az utánképzés, de az M kategóriára vizsgázás értelmetlen (nincs is már ilyen kategória)

2018. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az a logika lehet a háttérben, hogy egy statikus bejegyzés készült anno amikor még volt M kategória, ami természetesen nem linkelődött tovább a módosításokkal stb. Szóval a teljes büntetésed a pénzbírság, eltiltás és az utánképzés. Ezek teljesítése után kaphatsz újra jogosítványt. Míg a pénzt behajtják, a jogsit fizikailag kiveszik a kezedből ezekkel az eljáró hatóság foglalkozott. Az utánképzéssel neked kellett volna...

Szerintem is az okmányirodában kellett volna tovább érdeklődni. Legegyszerűbb elvégezni az utánképzést, hiába vagy most szentlélek az elkövetett bűnökért a büntetést el kell szenvedni, az a lényege. Másik lehetőség valami kérelem lehetne (időre és az új képzésre való tekintettel tekintsenek el az utánképzéstől). De azt megtalálni, hogy kinek és mit kellene írni szerintem kb lehetetlen. Szóval egyszerűbb elvégezni az utánképzést ahogy elvárják és kész.

2018. jan. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem utánképzésen részt kell venned, mert az részben pszichológiai tréning, de M-re vizsgázni nem kell, mert ezt már magában foglalja a B.


De ha biztosat akarsz tudni, akkor keresd meg a megyei (bp-i) Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőséget (neten megtalálod), és tőlük érdeklődj, az a biztos, ők intézik az utánképzést is.

2018. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Voltam bent a kormányhivatalban is meg a közlekedési hatóságnál is,és utánképzés az biztos kell,viszont a régi jogsit nem kell újra leraknom.A pesti kirendeltséggel meg vigyázni kell,mert ott rögtön kimondják,hogy a kukába dobtam az új jogsit,majd rakjam le meg fizessem ki az utánképzést,meg utána ujra a B kategoriát,de ez nem igy van,mert Kecskeméten meg elmondták,hogy teljesitem az utánképzést,meg kapom az igazolást,és már állithatják is ki az okmányirodába a jogositványt.
2018. jan. 15. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!