Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy srác autóját vezettem...

Egy srác autóját vezettem 1-es Bmw volt tavaly májusba vette 5000€ ért, a biztosításába nem szerepelek. A kocsi totál kár lett, nekem kell valamit fizetnem?

Figyelt kérdés
Ez Németországban történt,mivel nem szerepelek a srác biztosításába megbüntetik 2500 € ra.Roncsot 1500€ ért adta el.eddig 5000€-t követelt.Most 3500-at.mit lehet csinálni?srácnak 8 napon túl gyógyuló sérülése lett.

2018. jan. 16. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te tk-ra törted, ő meg súlyosan megsérült?
2018. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A következő lépés az lesz, hogy a gyógykezelését, a sérülése miatt kiesett keresetét is neked kell megfizetni(?)

Nem ismerem a német szabályokat, a leírásodból az sem derült ki, mi történt pontosan, de általában, ha másnak kárt okoz az ember, azt meg is kell téríteni - vagy megegyeznek, vagy polgári peres úton dönt a bíróság.

2018. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szándékos volt a baleset és nem akartam vezetni,mert rossz idő volt.
2018. jan. 16. 18:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Én se akarok sok mindent, mégse megteszem, mégse lett belőle probléma. Ki volt a hibás? Ti vagy a másik fél?
2018. jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mégis*
2018. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:

Szerinted?

Ha valakinek összetöröd a kocsiját, akkor nem kellene vállalni a következményeket is?

2018. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Németországban.baleset okozóját is jól megkúrják. számíthatsz egy vaskos eurós büntetésre mindezek mellé
2018. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem is értem. Totálkárra törted más kocsiját, 8 napon túl gyógyulót okoztál neki, még meg is büntették. És ezek után mosod kezeidet....

Ilyen barátok mellett nem kell ellenség.

2018. márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!