Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bélelt autó vezetését átadhato...

Bélelt autó vezetését átadhatom akinek van jogsija?

Figyelt kérdés

Ha bérelek egy autót van egy szerződés ugye amiben le van írva hogy csak én vezethetem.


De hogy ha én át adom még is jogsival rendelkezőnek az autót akkor a rendőr megbüntet vagy nem ?


Hiszen mind a kettőnknek van érvényes jogosítványa, ha meg esetlegesen lenne egy kár eset azt így is úgy is fizetném az autókölcsönzőnek.


Ebbe az esetbe tényleg lehet a rendőrtől számítani büntetésre vagy nem ?


Köszi előre is a válaszokat ! :)


2018. jan. 17. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr nem, de ha valami esemény van, mondjuk koccan a barátod, akkor a bérbeadó cég mondjuk nem adja vissza a kauciódat, mert szerződést szegtél.
2018. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, csak épp a biztosító nem fog téríteni lófászt sem.
2018. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
nem él a biztosítás olyankor
2018. jan. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi tehát akkor végülis átadhatom a vezetést ? A rendőr nem büntet érte ? Nagyon köszi előre is a biztosítás annyira nem érdekel, mert ovatosan megyünk úgy is és általába csak hétvégén meg este amikor úgyis gyér forgalom van :)
2018. jan. 17. 16:42
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

AZ ilyen "nem érdekel, mert óvatosan megyünk" emberek szoktak pislogni, amikor jön a végrehajtó, mert fizetni sem akarnak.

NEM ADHATOD ÁT A VEZETÉST, nem érted??!!

2018. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ti óvatosan mentek, oké. De ha nem a ti hibátokból lesz totálkáros az autó, akkor is gondok lesznek.
2018. jan. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
oké értem tehát bérelt autót csak én vezethetem.. a rendőr nem foglalkozik vele de ha van egy koccanás akkor nem fizet a biztosító? Ha nem én vezettem igazam van ? Csak nem értem miért mert mind a kettőnknek érvényes jogsink van . :O
2018. jan. 17. 19:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Csak nem értem miért mert mind a kettőnknek érvényes jogsink van" - nem kell ertened, elfogadni kell, igy van es kesz.

De ha nagyon erdekel, olvasd el a szerzodesi felteteleket. Bele van irva, amit te az alairasoddal tudomasul veszel. Ha atadod a vezetest, lehet az egy forma 1-es pilota is, ha nincs beleveve a szerzodesben mint masodlagos sofor, akkor szerzodest szegtel es pitchan rugnak ha serul a kocsi.


Amugy minden kolcsonzoben hozza lehet adni egy extra sofort a kocsihoz. Van ahol penzert, van ahol szep szeles mosolyert ha csinos holgyike vagy ;)

2018. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

oké értem köszi :D :D nem vagyok csaj úgyhogy ez kizárva de a mai világba semmi sem lehetetlen . :D


Na mind1 köszi tényleg ezzel azért tisztába akartam lenni, én attól féltem hogy megbüntet a rendőr :_D

2018. jan. 17. 22:25
 10/14 A kérdező kommentje:

Azt azért megjegyzem ha nekem van egy kocsim vagy 10 és kiadom bérbe akkor úgy írnám meg hogy jogosítvánnyal rendelkező vezetheti.


Nem igazán tartom fernek hogy itt magyarországon csak az vezetheti aki kibérelte.


Angliába úgy van ha bérelsz egy autót akkor az vezetheti aki rendelkezik jogsival :D

2018. jan. 17. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!