Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bélelt autó vezetését átadhato...

Bélelt autó vezetését átadhatom akinek van jogsija?

Figyelt kérdés

Ha bérelek egy autót van egy szerződés ugye amiben le van írva hogy csak én vezethetem.


De hogy ha én át adom még is jogsival rendelkezőnek az autót akkor a rendőr megbüntet vagy nem ?


Hiszen mind a kettőnknek van érvényes jogosítványa, ha meg esetlegesen lenne egy kár eset azt így is úgy is fizetném az autókölcsönzőnek.


Ebbe az esetbe tényleg lehet a rendőrtől számítani büntetésre vagy nem ?


Köszi előre is a válaszokat ! :)


2018. jan. 17. 15:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Bármiről lehet szerződést kötni, ami nem ütközik jogszabályba.

Ha olyan szerződést írsz alá, hogy kizárólag melltartót hordó bajuszos egyének vezethetik a bérelt autót, az is lehetséges lenne. De a rendőrt ezt sem érdekelné.

Van egy üzleti szerződés, amit te is aláírsz, meg a cég képviselője is, innentől ezt kell betartani. De rajtad és a cégen kívül ez senkit nem érdekel.

2018. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
oké köszii :D
2018. jan. 18. 15:57
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem igazán tartom fernek hogy itt magyarországon csak az vezetheti aki kibérelte." Nemcsak Magyarorszagon. Az Egyesult Allamokban sem vezetheti a berelt autot olyan szemely, aki nincs rajta a szerzodesen!

Az autot vagy ugy berled, hogy van sajat autobiztositasod, ami fedezi a berelt autokat, vagy ugy, hogy a kolcsonzo altal ajanlott biztositast fizeted. MIndket esetben a biztositas a te nevedre szol. A tiedre es nem masera. Ha baleset van, a biztosito csak akkor fizet, ha te vezetted a kocsit. Ennyi.

A rendor miatt meg ne aggodj, neki ez nincs benne a hataskoreben.

2018. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
oké értem köszi azt hittem megbüntetnek ha a barátom vezeti jogsival . :D :O :))
2018. jan. 19. 01:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!