Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Korlátlan T (traktor) jogosítv...

Korlátlan T (traktor) jogosítvány?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem hogy korlátlan T jogosítvánnyal amit az iskolában csináltam vezethetek e kismotort. Kész lett a jogosítván-nyom és nincs beleírva a kismotor. Mindenki aki velem csinálta az már motorral járkál. Ez hogy van? Nincs beleírva a kertitraktor meg a lóhajtási se pedig azt is megkaptuk állatilag. Apám nekem atta a Simson-ját és már mennék vele pár kört a faluban.De inkáb megkérdezem hogy ne legyék belőle baj. Vagy a helyi rendőröket kéne megkérdeznem. Segítsetek.

2018. jan. 28. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

SMKP nem vezethető vele.



Vezethető jármű:farming-615108_640


Nemzeti kategória: mezőgazdasági vontató és két nehéz pótkocsi, lassú jármű és pótkocsi.

Mezőgazdasági vontató: mezőgazdasági munka végzésére készült, de pótkocsi vontatására is alkalmas, rakfelület nélküli olyan jármű, amelyet beépített erőgép hajt és sík úton önerejéből 40 km/óra sebességnél gyorsabban haladni képes.

Lassú jármű: olyan jármű, amelyet beépített erőgép hajt és sík úton önerejéből 25 km/óra sebességnél gyorsabban haladni nem képes.


“T” kategóriával még vezethető:


Kerti traktor

Állati erővel vont jármű

2018. jan. 28. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, megatták aztat állatilag a kertitraktorra, és a kismotorra is, nyugodtan csapathatod a Simsont a faluban. :-)
2018. jan. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Töltsd le a kresznek ezt a részét, és megtudod amit szeretnél.

Akár ki is nyomtathatod.

2018. jan. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

és ez

[link]

2018. jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. febr. 4. 18:42
 6/10 A kérdező kommentje:
De még most sem tudtam meg hogy lehet e vagy nem
2018. febr. 4. 18:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden hülyeséget félretéve: Nem lehet.
2018. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is lenne egy kérdésem!


TR kategóriával mezőgazdasági vontató és két nehéz pótkocsi vezethető vagy nem ? Ma ebből ment a vita köszönöm előre is!

2018. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Segédmotort akkor vezethetsz, ha az AM kategória benne van a jogosítványba.

Ha csak T kategóriára kaptál engedélyt, akkor az csak traktorra érvényes.

Ha mellette van még M, K akkor azokat is vezetheted.


De a korlátozás kódják figyelembe kell venni, mert ha van mellette, akkor pl. T-nél csak egy pótkocsit vontathat vagy csak egy könnyű max. 750kg pótkocsit vontathat.


A TR kategória az Troli. Ha csak ez van benne a jogsiba és semmi T akkor nem vezethet traktort.


De általában kisebb kategóriák mellé autómatikusan adják a T, M, K kategóriákat, még ha nem is vizsgázott belőle.

Úgy mint a B kategória mellé is mindenki megkapja az AM kategóriát autómatikusan (2000?óta?), pedig nem is vizsgázott belőle.

Persze korlátozással, de meg kell nézni.

2018. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na azóta történtek dolgok emberek. Múltkor megyek traktorral az úton egyszer csak ott az út mellet a rendőr. Szépen megálltam az út mellet és kiszálltam megkérdezni hogy vezethetek-e kismotort. A rendőr csak nézet rám utána felhívta valami feljebbvalóját és a közlekedési kis könyvében valami rendelet is volt hogy lehet vezetni. Azóta már a Simson-nal mászkálok mindenhova
2018. máj. 9. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!