Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Történt egy autóbalesetem....

Történt egy autóbalesetem. Személyi sérülés nem történt, a kresz szabályait nem sértettem meg. Az autó megcsúszott és fejre áltam vele. Rendőri helyszínelés volt. Ennek tudatába szerintetek kaphatok-e pénzbüntetést és büntető pontot?

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi vagyok mindenki véleményére. De ha véletlen egy rendőr is válaszolna annak külön köszönetet mondanék
2018. febr. 23. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

minek kellett rendőr? csak a gond van velük.

rádhúzzák, hogy nem az útviszonyoknak megfelelően vezetett.

az meg pénzbírsággal jár.

büntetőpont elméletileg nem lesz, szabálysértésnek fog minősülni az eseted.

2018. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért kelet rendör. Mert pont olyan balszerencsém volt hogy mire kimásztam az autóbol. Pont arra jöt egy szolgálaton kivüli rendör aki mindent értesítet a mentőket tüzoltokat rendöröket. Szóval ezért volt kint a rendör.
2018. febr. 23. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg fogsz kapni. Megcsúszott a kocsid, így vagy műszaki gondod volt (pl gumi) vagy nem kezelted megfelelően a kocsit, rosszul kormányozták, fékeztél, gyorsabban mentél mint az "útviszonyok megkövetelik". Pl hóban, nedves úton, jégben, stb, óvatosabban kell haladni.
2018. febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"kresz szabályait nem sértettem meg"


De megsértetted. Nem az út/látásviszonyoknak megfelelően közlekedtél.


Lehet akármilyen tükörjég az úton, azon is lehet úgy haladni hogy nem csúszik meg az autó.

2018. febr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
már csak a lezárhatóság miatt is megvizsgálják a gumijaidat, a feltételezhető sebességedet, meg mindent, amin fogást lehet találni. Ha nincs semmi, akkor is kapsz egy ötvenes büntit, hogy legalább azt fedezze amiért kiszállt a yard.
2018. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel relatív gyorshajtás és helyszínelés volt, pénzbüntetés mindenképp lesz.
2018. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is jártam így, de akkor a helyszínen a kezembe nyomta a yard az 5 ezres csekket.

Ha a helyszínen nem kaptál, akkor:

a.) Jó, mert nem is fogsz kapni büntetést. Vagy...

b.) Azért nem kaptál, mert feljelentést tesz és utólag 30ezer a bünti.

2018. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki válaszolt. Már beszéltem avval a rendörel aki oda ért és hívta a hatóságokat. Aki nemelesleg a helyi rendőrfőkapitány. És azt mondta hogy nem valoszínű hogy fogok kapni csak egy figyelmeztetést. Ha kapok is akkor az csak egy minimális lesz mert még nem volt elenem semilyen büntetőeljárás.
2018. febr. 24. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!