Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsi nélkül vezettem és...

Jogsi nélkül vezettem és elkaptak a rendőrök, viszont helyszini birságot nem kaptam. Most mire számíthatok? Utólag fognak kiküldeni majd egy csekket vagy mire készüljek?

Figyelt kérdés
Ez a második eset volt hogy elkaptak. Az elsőnél kaptam helyszini birságot 45 ezret. Most viszont semmit. Számíthatok e így is bírságra?

2018. márc. 7. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vagy feljelentettek, vagy megúsztad. Nem mondtak semmit?
2018. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak, hogy ők nem tesznek feljelentést de viszont a jegyzőkönyvet továbbítaniuk kell. De tudtommal jegyzőkönyvet azt nekem is alá kellene írni. Viszont semmit nem irattak velem alá. Ez normális?
2018. márc. 7. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Ez így ellentmondásos, hogy nem jelentenek fel, de jegyzőkönyvet vettek fel, amit továbbítanak. Ha továbbítják a jegyzőkönyvet, akkor, más szavakkal: feljelentenek.


Nem, nem jelentenek fel, hanem nem szabtak ki helyszíni bírságot. A helyszíni bírságot írhatod alá (ezzel elismered a szabályszegést, a büntetés azonnal hatályba lép, és nincs lehetőség jogorvoslatra, azaz későbbi vitatásra), vagy ha nem írod alá, akkor „feljelentést tesznek”, azaz átadják a szabálysértési előadónak, aki lefolytatja az eljárást.

Mivel nem helyszíni bírság, nem kellett aláírnod, nem volt választási lehetőséged, hogy aláírásoddal elfogadod, és vége, "csak" határidőre meg kell fizetned.


Mivel második eset, esélyes, hogy nem csak pénzbírságot állapítanak meg, hanem eltiltanak a járművezetéstől. (Ezt, jog szerint, akár az első alkalomnál is megtehették volna.) Ha nincs vezetői engedélyed, értelmetlennek tűnhet az eltiltás, de nem az. Ugyanis, aki eltiltás alatt vezet, elzárással is büntethető, ráadásul már nem 45-ezer Ft a pénzbírság lehetőség, hanem a többszöröse. És, mivel elzárással is büntethető eset, akár a helyszínen szabálysértési őrizetbe vehetik.

2018. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kérdésem lenne engem ugyan így csak nekem az első eset és helyszíni se volt azt mondták feljelentés mennyi idő után számíthatok idézésre?
2019. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!