Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen anyagból vannak a...

Totya4909 kérdése:

Milyen anyagból vannak a villamos és trolibusz áramszedői, hogy a surlódást birják, meg a felső vezeték?

Figyelt kérdés

2018. márc. 20. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

jó kérdés.. a pontos összetételüket valószínű, hogy nem kötik az orrunkra.


szerintem nagyon drága anyagból(ötvözetből) készül mindegyik. Jól kell vezetnie az áramot, de ne korrodáljon, ne kopjon, ne törjön, ne szakadjon.

2018. márc. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A felsővezeték anyaga vörösréz, az áramszedő csúszóléce (trolibusznál csúszófeje) pedig grafit. Egyes külföldi vasutak (1,5kV= és 3kV= villamosítási rendszerű rendszeren) tudomásom szerint jellemzően réz csúszólécet alkalmaznak.
2018. márc. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sima tömör vörösréz a vezeték, a csúszka pedig grafit betétes.
2018. márc. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt a grafitbetétet szokták cserélni? Bocs hogy így belekérdezek, de eddig bele sem gondoltam ebbe, és érdekel.
2018. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Találtam egy BKV-s közbeszerzési dokumentumot, ez alapján villamos és HÉV áramszedőkben a szénkefe 60000 km-t kell kibírjon, míg trolinál 3000+ km átlagos élettartam az elvárás (fagyos időben 1500 km)


[link]

2018. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!