Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért ilyen a sugárhajtóművek...

H734802 kérdése:

Miért ilyen a sugárhajtóművek hangja mostanában?

Figyelt kérdés

Sokat vagyok a szabadban, mostanában kint is dolgozok egy olyan helyen, ami nem messze van egy légifolyosótól.

Kb. 1 éve figyeltem fel arra, hogy a felettünk elrepülő gépek sugárhajtóműjének hangja hirtelen válik hallhatóvá, majd 2-3 mp alatt elmélyül, 4-5 mp úgy megy, aztán megint visszamagasodik, és hirtelen megint elhalkul.

Miért?



2018. ápr. 3. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Doppler-effektus
2018. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

fönt erős szembeszél van, és ezt próbálja kisebb-nagyobb gázadással korrigálni a machinátor..


ebben nincs semmi különös, de új sem.


(itt fölöttünk is csinálják)

2018. ápr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy Doppler. Ahhoz túl gyors, összetett, és azt ismerem.
2018. ápr. 4. 06:43
 4/6 A kérdező kommentje:

Az mondjuk lehet, hogy eddig nem vettem észre, (bár kétlem), de az az erős szél pont mindig itt van, és a kb. 10 mp-es oda-vissza korrekció megoldja a dolgot?


Egyébként én is valami manőver + légköri jelenség együttes hatására gondolok, csak el nem tudom képzelni, mi lehet.


Még annyi, hogy itt van egy ráforduló Feri-hegyre. Talán köze lehet?

2018. ápr. 4. 06:49
 5/6 anonim ***** válasza:

#2


Meghaltam a röhögéstől :D Machinátor... Te is nagy jármű mérnök vagy b+ :D

2018. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy típus több évtizeden keresztül repül, így rövid időn belül nem tud megváltozni a hajtómű típusa.
2018. júl. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!