Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 49 köbcentis motorhoz kötelező...

49 köbcentis motorhoz kötelező a bukósisak, vagy csak ajánlott? Esetleg kerékpáros sisak?

Figyelt kérdés
2017. szept. 28. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező!


Ne ezen spórolj már. Egy fejed van, vigyázz rá!

2017. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A JOGOSÍTVÁNY is.

Mert van ugye?

és akkor elvégezted a tanfolyamot és TUDOD, hogy mi az előírás UGYE?????

2017. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még nincs jogsim, pont ezért kérdeztem.
2017. szept. 29. 12:11
 4/4 DaniEger válasza:
Természetesen kötelező. Én a segétmotoros jogsit még 1997-ben csináltam, akkoriban nem volt kötelező lakott területen belül. Azon kívül viszont akkoriban is fel kellett tenni a bukót. Bicajos sisak nem megfelelő, hivatalosan benne kell lennie az "E" jelzésnek, tehát meg kell felelnie a mai előírásoknak. Amire nem kell, legalábbis egyelőre, azok az elektromos bicajok. Sajnos elég baj, én azok használatát is egy minimum alapszintű KRESZ oktatás elvégézéshez kötném. Lehetőleg biztosítással és legalább bicajos sisakkal engedném a használatát. Segédmotorra pedig alapból, már csak magad miatt is érdemes viselni a normális sisakot. Ugyebár 40 Km / h -ról , 45 Km/h ra növelték a hivatalos végsebességét a segédmotoros kerékpárnak. De ezt mind tudjuk, hogy valójában egy vicc. Te sem 45 -el fogsz járni, sokkal inkább 60 - 70 km / h-val. Ott meg már valami igenis védje a fejed.
2017. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!