Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meddig érvényes MÁV-ra félhavi...

Meddig érvényes MÁV-ra félhavi tanuló bérlet?

Figyelt kérdés

Olvastam valami olyat, hogy a tárgyhónap 4-én 0.00 órától 20-án 24.00 óráig, a második félhónapra váltott félhavi bérletek 19-én 0.00 órától a következő hónap 5-én 24.00 óráig érvényesek utazásra.

De hogy nézne ki az, ha nekem mondjuk most hónap 13-ától kellene a félhavi bérlet? Vagy ilyen opció nincs, csak ez a két intervallum, amit megadnak? Csak mert esetemben mindkét intervallumba beleesne ugye.



2018. jún. 7. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Az érvényességi időtartamot akár a MÁV-START VASÚTI SZEMÉLYSZÁLLÍTÓ ZÁRTKÖRŰEN MŰKÖDŐ RÉSZVÉNYTÁRSASÁG DÍJSZABÁS 3.1.7. pontjában is olvashattad. Pontosan úgy van, ahogyan a kérdésedben írtad.

Ha mindenképp félhavi bérletet akarsz, 13-ától 18-án 24:00 óráig csak első félhavival utazhatsz, 19-én 0:00 órától 20-án 24:00 óráig bármelyik félhavival, 21-én 0:00 órától csak a második félhavival.

Félhavi bérletnél nem választhatsz kezdőnapot, azt csak a 30 napos bérletnél lehet megtenni.


Egy félhavi bérlet ára 19,16 jegy ára. Ha naponta két jegy kell (oda- és visszaút), akkor 9,5 nap jegy telik ki a félhavi jegy árából. Vagyis, 9 napi oda-vissza, és a 10. napon odút jegy árába kerül.

Ha adott félhavi bérlet időszakban 19 jegytől többet kell venni, akkor a félhavi bérlet az olcsóbb. Ha kevesebb jegyre van szükség, akkor a jegy az olcsóbb.

Nem tudom, hogy 13-ától 18-án 24 óráig hányszor fogsz utazni, és azt sem, hogy utána, a hónap hátralévő részében hányszor.

És azt sem, hogy munkába járáshoz használod-e a bérletet, mert akkor legalább a 86%-át köteles a munkáltató megtéríteni. Ha nincs visszatérítés, akkor a fenti utazási számmal számolhatsz, hogy a jegy az olcsóbb, vagy a bérlet. Azzal is számolj, hogy bérlettel, még ha munkába járáshoz veszed is, és visszatérít a munkáltató, akkor is korlátlan számban használhatod. Akár egy napon, akár szabad- és pihenőnapjaidon is; ügyintézéshez, bevásárláshoz, szórakozáshoz, stb. Jegyet viszont minden utazáshoz venni kell.

2018. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!