Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit kellett volna tennem...

Mit kellett volna tennem miután elütöttem egy védett állatot?

Figyelt kérdés
Tegnap késő délután elütöttem egy sast. Valamiért alacsonyan repült át előttem, és kb 90el fékezés nélkül elkaptam. Azonnal megáltam, hogy felmérjem a helyzetet. Az autón alig látszik valami, fém lökháritónak ütközött, viszont az állat nem élte túl. Felvettem egy kesztyüt és bevittem a tetetmet az erdőbe, az úttól kb 50méterre, majd tovább folytattam az utam. Ma miután meséltem az történteket egy ismerősnek, azt mondta, hogy értesiteni kellett volna valami állatvédelmi hatóságot.

2018. jún. 11. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Illett volna...
2018. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
igen, kellett volna, de még most sem késő. Te legalább megálltál, eltakaritottad a tetemet az útról. Azért látni annyi szerencsétlen elgázolt kutyát, macskát, rókát az úton, mert mások még annyira sem képesek, hogy megálljanak miután elgázolták őket.
2018. jún. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
2018. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

"Illett volna..."


Mert ha kihívja őket a halott madárra akkor csoda történik és a jézuskrisztus feltámasztja? :D


Ha már meghalt, tökmindegy, senki se tehet róla, max ha a kocsidnak baja lett volna akkor érdemes értesíteni a rendőröket. Kivéve ha vadveszély tábla volt.

2018. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
8éve én egy nyulat ütöttem el. A tükörben még láttam, hogy rángatózik az út szélén. Azonnal megálltam, és visszamentem hozzá, de egyértelmüen látszott, hogy csak néhány perce van hátra. Szörnyü dilemma volt eldönteni, hogy segitsem a halálba, vagy bizzam a természetre. Csak néztem ahogy egyre kevésbé rángatózik, és kevesebb mint egy perc múlva már nem lélegzett. Aztán ugyanúgy bevittem az erdőbe, és magára hagytam. Sose felejtem el.
2018. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Azėrt illett volna, mert a sas az fokozottan vėdett, ritka madár. Valószínűleg regisztrált is. De szerintem nem sas volt, inkább ölyv vagy hėja stb. Abból több van. Asas nagyon ritka. De ha az volt, akkor sem mert feltámasztották volna.
2018. jún. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

A hatósági ügyintéző akkor érzi jól magát, ha kioszthat egy jó kis büntetést. Ha bejelentést teszel, pár hónap múlva azon kapod magad, hogy mehetsz sorozatban a rendőrségre tanúskodni (persze szigorúan munkaidőben), ha nincs szerencséd, még rád fogják, hogy direkt ütötted el és te mérgezed a környékbeli madarakat is, mert előtte héten ott láttak álldogálni egy hasonló autót.

Én már jártam úgy, hogy jót akartam, a végén engem büntettek meg, mert rosszkor voltam rossz helyen.

Ha nem akarsz rosszat magadnak, inkább tagadd le, hogy elütöttél bármit.

2018. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Húzok onnan a francba. A jószágnak már mindegy, aztán még levezeti a yard, hogy hibás voltam, aztán tejelhetek.
2018. jún. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Ne hülyéskedjetek már, mégis mit kellett volna csináljon? Szerintem ha az illetékeseket felhívta volna, azok is inkább elküldték volna valahova gondolatban, hogy ilyenekért zaklatják őket.
2018. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha bejelentetted volna, lehet még fizethettél volna. Velem a vadásztársaság, egy őzet akart kifizettetni, innentől meg bele sem gondolnék, hogy egy védett állat esetében vajon mit akarnának legombolni az emberről.


Szóval ha szép ha nem szép, a leginkább logikus lépés ha eltávolítod az útról, hogy másnak már ne legyen belőle gondja, aztán mész tovább.

2018. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!