Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit kellett volna tennem...

Mit kellett volna tennem miután elütöttem egy védett állatot?

Figyelt kérdés
Tegnap késő délután elütöttem egy sast. Valamiért alacsonyan repült át előttem, és kb 90el fékezés nélkül elkaptam. Azonnal megáltam, hogy felmérjem a helyzetet. Az autón alig látszik valami, fém lökháritónak ütközött, viszont az állat nem élte túl. Felvettem egy kesztyüt és bevittem a tetetmet az erdőbe, az úttól kb 50méterre, majd tovább folytattam az utam. Ma miután meséltem az történteket egy ismerősnek, azt mondta, hogy értesiteni kellett volna valami állatvédelmi hatóságot.

2018. jún. 11. 11:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Aki lepontozott, a hatalmas állatvédő te mit tettél volna????

Ez egy elkeületetlen baleset volt, amiben te fizettél volna!


Személyi sérülés nem történt, a madár elpusztult, persze sajnálom én is meg minden de ha kihívod a kékeket nem segítesz a madáron, igazából magadra hívod ki hogy büntessenek meg!

2018. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már többen leírták, az itt a probléma, hogy ha jelented, ahogy elvileg előírják, akkor az állat értékét kifizettetik veled.

Akár vétlen voltál, akár nem. Így az ember hagyja a lelkiismeretét a fenébe és inkább hallgat, ha teheti.

2018. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
81%

2 verzió van!


Látszik-e az autódon, hogy Te ütötted el?

A: Igen

B: Nem


A válasz esetében sajnos ott kell hagyni ha valóban elpusztult (ha nem akkor állatmentőket hívni)

Én nagyon nagy állatbarát vagyok de sajnos a hatóságok képesek az emberre verni komoly összegetek ezért!


B válasz esetén hívni kell az állatvédőket, hogy autókázás közben egy elpusztult sast találtál az úton, vagyis NEM Te ütötted el hanem találtad!!!!

2018. júl. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
62%

Apám elmondta.

1.lépés:

Kiszálsz megnézed ha él szólsz ha nem kivonszolod az útról az árokba vagy erdőbe

2.Lépés:

(Ha meghalt)

Gyorsan Pityu vissza 2 padlógáz!!! Húzd el a csíkot mert az állatot ki kellesz fizetni de megenni már nem lehet. Azt majd az állatvédők megteszik

2019. júl. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!