Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mindig mérnek ilyenkor sebessé...

Mindig mérnek ilyenkor sebességet?

Figyelt kérdés

Police.hu-n rátaláltam, hogy meg lehet nézni, hogy éppen merre trafizhatnak a rendőrök, és ma megnéztem, hogy az utóbbi pár napon mikor vezettem merre trafiztak a rendőrök.(jobb lett volna mondjuk előtte megnézni) Láttam, hogy a szombati napra ki volt írva pont arra az útra amerre mentem egy trafi 14 és 17 óra közöttre. Ha jól emlékszem ott is a szokott városi tempómmal mentem(65-70km/h óra szerint), viszont semmilyen rendőrt, traffipaxot nem láttam. Kb 14:30-kor jártam arra, lehetséges, hogy még nem voltak kint? El szoktak még bújni ilyenkor a rendőrök, vagy civil autókból is szoktak mérni?

Ha 70-et mutatott az óra és úgy lekaptak várhatom a csekket?



2018. jún. 24. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 50 lm/h volt a sebességkorlátozás, akkor 70-nél már várhatod a csekket 30 000 ft-ról. Azt sajnos nem tudom, hogy el szoktak-e bújni, de újabban sokat olvasni a civil autóból való mérésről.
2018. jún. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ellenben a kiírt időtartamon nem szoktak végig ott állni, hanem kiírnak mondjuk 3 helyet egy idősávban és random eltöltenek fél órát mindegyikben.. valamint amennyiben intézkedésre küldték őket valahova, nem sem biztos hogy ott maradtak :D
2018. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Beviz Elek ***** válasza:

Nem mindig mérnek sebességet.

Lehetséges hogy még nem voltak kint.

Van amikor elbújnak és előfordul hogy civil autóból mérjenek.

Ha 70et mutatott, akkor nagyon határeset hogy kapsz-e csekket.

2018. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Vagy ott vannak vagy nem. De az is lehet, hogy egy pár km-rel arrébb. Én ezekkel a police.hu-s bejelentésekkel nem foglalkozok, mert nem igazán megbízhatóak.

Mindig bekapcsolom a waze-t, még ha 10 km-t megyek, akkor is.

Ezen 90%-ban jelölve vannak, a valós(!) mérések. Sokszor már akkor jelentve van, amikor még csak állítja be a háromlábút.


Egyébként ha 50-es szakasz volt, akkor valószínűleg nem fogsz kapni csekket. Kérdés, hogy az órád mennyire pontos.

2018. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát a waze is pont olyan megbízható, amilyen jó a police.hu-t nézegetni.

Egyrészt ott van haszna, ahol sokan és aktívan használják, s nem úgy jelentgetnek, mint ahogyan itt nyomogatják az emberek a pirosat, zöldet.

Ahol nem nagyon fordulnak meg waze használók, ott nem is lesz jelentett dolog.

De ahol sok aktív használó van, ott sem biztos, hogy benyomják a trafit, s olyan jelzést is láttam már sokat, ahol egyáltalán nem is mértek soha.

2018. jún. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem a "szerintetek mértek?", "szerintetek kapok büntetés?" jellegű kérdéseket.

Van egy sebességhatár, amit mindenki a saját felelősségére lép túl, ha túllép, és tény, hogy az átlagos autós nálunk sokszor inkább többel halad, mint kevesebbel, kivéve, ha traffit lát, mert akkor 50 helyett 30-al megy (ezért nem érdemes traffi miatt villogni).

Az utóbbi években nagyon ritkán állítanak meg mérés után járműveket, de arra is vannak példák, és akkor akár 1km-es sebességtúllépésért is büntethetnek.

A bevett gyakorlat az, hogy csak utólag küldik a büntetést, de ahhoz már lényegesen gyorsabban kell hajtani, 50-es korlátozásnál a 65 még semmi, a 66 már 30ezres tétel.


Traffi lehet ott is, ahol nem jelezték, és az sem biztos, hogy mérnek ott, ahol jelezték.

Az is furcsa kérdés, hogy elbújtak, nem bújtak el, az esetek többségében nem tudnak úgy elbújni, hogy ne lehessen észre venni, amikor a közelükbe értél.

Más kérdés, hogy akkor már késő, régen bemértek, de az ritka, hogy észre sem lehet venni, még a civil autóból mérőket is észlelni lehet, legalább olyan szinten, hogy "gyanús"

Az "elbújás" sokszor annyit jelent, hogy olyan szakaszon állnak kint, félig takarásban, ahonnan 1-2 kilométert belátnak, az autósok többsége meg 200-300 méternél távolabbra nem nagyon figyeli a részleteket.

Összességében azt lehet mondani, aki fél a traffitól, 50-es korlátozásnál ne menjen 65-nél gyorsabban, ha mégis, akkor vállalja a következményét... arra meg nincs válasz, hogy "70körül mutatott az óra, mennyivel mehettem?".

70 körül van a 67, és a 73 is, az meg autónként változó mennyit csal az óra, általában többet mutat, mint a valós sebesség, de az sem biztos.

2018. jún. 25. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!