Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy taxinak leveszik a...

Ha egy taxinak leveszik a tetejéről a "TAXI" táblát, akkor az onnantól átlagos személyautónak minősül? A taxis használhatja az autót mindenféle magán célra?

Figyelt kérdés
Már 2napja ittvan egy család, Hajdúszoboszlón nyaralnak, és budapesti taxival jöttek. Azon csodálkozom, hogy ilyen gazdagok lehetnek-e, hogy taxival járnak nyaralni, vagy maguk a taxisék nyaralnak, és a szolgálati autóval jöttek.

2018. jún. 30. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolod, az összes taxisnak 2 autója van? Biztos vagyok benne, hogy vannak olyanok, akiknek csak 1, a munkaautójuk.
2018. jún. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nemtudom, csak érdekesnek találom, hogy ugyanazt az autót magáncélokra is használhatják. Még nemláttam kamionsofőrt teherautóval menni nyaralni.
2018. jún. 30. 18:26
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha igy müködik a rendszer akkor nagyon könnyen tudnak adót csalni, úgy hogy óra nélkül viszik az utasokat, és nem adnak róla számlát. Ha esetleg egy ellenőrzés alkalmával megállitják őket, csak annyit mondanak, hogy most épp nem is dolgoznak, csak a családtagjukat viszik A-ból B-be.
2018. jún. 30. 18:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Hat te ritka hulye vagy.
2018. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok taxis magáncélokra is ezt az autóját használja, ez természetes. És igen, óra nélkül is van hogy szállítanak utasokat, oszt akkor mivan?
2018. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2018. jún. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát igen. Ha leveszed a szabadjelzőt akkor civil autó, magán autó. De nem rossz magán célra is rajta hagyni, mert akkor élhetsz a "taxis privilégiumokkap", buszsáv használata, stb. Az én szabadjelzőm lassan odarohad a tetőre, olyan régen vettem le
2018. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!