Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldre milyen papír kell?

Külföldre milyen papír kell?

Figyelt kérdés

Van egy autó. Tulajdonosa és üzembentartója a mostoha anyum (szüleim elváltak vagy 20 éve, s - lényegében - azóta a felesége); A kapcsolatunk tökéletes, velük is élek vagy 5 éve, bár papíron az állandó lakcímen (az eredeti) anyumnál van. Másik település, a kettő n8ncs messze egymástól, nem tartottam fontosnak a papírmunkát (választani,fontos leveleket átvenni még tudom oldani könnyen);


Idehaza sok éve vezetem az autót, havi 1000 km körül, de az az évi 1-1 rendör sosem problémázott a forgalmi miatt (holott az mostohám címe, ahova - úgymond- a forgalmi is szól, az nem egyezik az én lakcímemmel, sőt, az én anyám lánykori neve se a mostohákéval, maximum az, hogy én pl. Kovács vagyok, Ő meg Kovácsné mittomén Szabó Etelka);


Szóval, ha kérdezik is, bemondásra simán elhiszik, hogy anyum autóját használom... igaz is!


Viszont külföldön már neccesebb a szitu, gondolom...

Szlovákiában voltam már vele, évi 1-2 alkalommal, de sosem állított még még rendőr igazoltatni. Viszont az ott EU-s ország, kb. beszélik a nyelvünket - gondolom megértenék, hogy a vezetéknevem ugyanaz, mint mostohám felvett névének egy része...


Most viszont a nyáron szeretnék délre menni venni, Románián vagy Szerbián át Bulgáriába a tengerpartra, azt már nem szeretném megrizikóztatni.


Kérdés: mindenképpen átírassuk-e az autót a nevemre ? Vagy üzembentartói is elég ? Ezek úgy tudom, hogy költségesek, mert teljesítmény és kör alapján fizetni kellene, plusz eredetiség vizsgálat, új forgalmi, új törzskönyv...


S az sem megoldás, hogy családon belül egyenes ági öröklődés, mert ugye mostohán nevén van, cseszhetem az anyakönyvi kivonatom...


(Maximum úgy tudnánk, hogy előbb átíratjuk apumra, mert férj és feleség között is működik, majd apumról az én nevemre... egy napon írnánk ezt a 2 ajándékozási szerződést, majd megkötnénk a nevemre az új kötelezőt, és akkor tudtommal már csak a 6-6 ezer forintos új forgalmi és új törzskönyvet kellene fizetni);


Viszont az nem megoldás-e, hogy magyar és angol nyelven egy megbízási szerződést, amolyan felhatalmazást írunk, benne foglaltatva az adatokat (autó, mostohám, és a saját részemről, esetleg még a páromét is, hogy ő is vezethesse), természetesen tanúk előtt több példányban...


Ez elég-e külföldön? Angolt, elméletileg megérti minden ország rendőrje...


2018. júl. 5. 10:47
 1/2 D. Brasco ***** válasza:
Senkit nem erdekel higy kié az autó és/vagy hogy ki vezeti amig a papirok rendben vannak és nincs kiadva körözés stb az autora es/vagy a sofőrre
2018. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Romániát ismerem jól (itt élek), legalább az autók fele nem annak a nevén van, aki vezeti. Mindenféle rokon, meg előző tulaj, meg dédnagymama, meg ilyenek nevén vannak az autók. Az enyém is az apámén van :D Le se szarják. Bulgária dettó ugyanez.

Amúgy ha tutira akarsz menni, írsz valami kölcsönadási szerződést, otthon szépen fehér papírra, aláírva mindenki által (valaki aláírja a mostohaanyád helyett). Megírjátok magyarul, meg mondjuk angolul, Romániában sokan beszélnek angolul, a rendőrök is. Kb ennyi az egész.

2018. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!