Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szemétkedett velem a parkolóőr...

Szemétkedett velem a parkolóőr, vagy jogosan járt el?

Figyelt kérdés
Múltkor leparkoltam egy kicsi utcában csak néhány percre. Nem régóta lett fizetős az a zóna, és úgy van kihelyezve az erre figyelmeztető tábla, hogy a kutya sem veszi észre, ha épp nem abból az irányból fordul be. A parkoló óráról nem is beszélve, ami olyan messze van, hogy onnan nem is látni, tehát még ez sem kelt feltűnést a gyanútlan sofőrnek. Épp csak befutottam egy helyre egy percre, mire visszaérek, már ellepték az autómat a neonmellényesek. Leesett, hogy fizetni kéne, gyorsan elkezdtem improvizálni, kérdeztem mit csinálnak, hisz most értem ide, a parkolóórát kerestem. Kioktattak, hogy kint az útmutató, hogy merre van. Szabadkoztam, hogy az a tábla nem feltűnő, nem látható minden irányból. Először megkérdeztem, hogy nem lehet-e leállítani az eljárást, ha most veszek jegyet. Azt mondta, hogy már nem, mert már lefotózta a rendszámot. Erre mikor ezt kimondta, azután fotózta le. Kérdezem tőle, hogy mit csinál, mit beszél, hisz látom, hogy most fotózta. Erre azt mondta, hogy kétszer kell képet készíteni róla és egyszer már lefotózta mielőtt még oda értem. Szerintem ez rizsa. Na jó, én is rizsáztam, de én szerintem még nem tartott ott a művelet, hogy emberségből ne engedte volna meg, hogy vegyek parkolójegyet.
2018. júl. 6. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
A munkáját végezte. Lehet hogy jutalékot kap minden büntetés után, vagy éppen elvárás, hogy egy adott mennyiségű büntetést kiosszon. Ha tényleg csak egy percre ugrottál ki, inkább el kellett volna rohannod jegyet venni, úgy talán visszaértél volna az 5 perc türelmi időn belül. Amúgy ha tudtad, hogy a tábla nem látható minden irányból, akkor nyilvánvalóan láttad a táblát, nem igaz?
2018. júl. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, a képeket hogyan dolgozzák fel, de ha esetleg tud is törölni, ha őt ellenőrzik a hiányos sorszám miatt bajba kerülhet. Hol volt ez?

Budapesten egy ideig nulla türelmi idő volt az elején, Tarlós bácsi jóvoltából (ő meg a nálad is nagyobb rizsázókra rágott be.) Nagymama az anyósülésen, felnyitott motorháztető stb. semmit nem számít.

Még a kocsiban ülsz, de kivetted a slukut, már lőhettek körbe.

Talán tavaly változott ez, mert nem életszerű, s néhány perc türelem van az elején is. Hiszen tényleg meg kell találni az automatát, fizetni kell, vissza is menni.

2018. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Parkolási zóna minden lehetséges megközelítési irányából ki van táblázva. Lehet hogy már több sarokkal korábban volt tábla, nem ismétlik meg minden sarkon.

Csak az nem látja, aki kifelé egyirányú utcán át közelíti meg - befelé. Ott kétségtelen, hogy nincs tábla.

2018. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#1. Utána tudtam, miután mutatta, hogy ott van. Aki jobbról kanyarodik be látja, aki balról az nem, én balról mentem, és eszembe sem jutott figyelmeztető táblát keresgetni mivel korábban az nem volt fizetős. Egyébként meg a parkoló óra olyan mesze van, hogy egyes lassúbb járású embereknek bele telik vagy 5 percbe, míg elballagnak odáig, megveszik, és vissza ballagnak, pl. idősebbeknek is. Nos én bőven benne voltam az 5 percben, de volt az kettő inkább, és mire vissza értem már ott írkáltak. Konkrétan egy másik utcába kell átballagni, ami légvonalban nincs messze, de a domborzati viszonyok miatt sem látható a parkoló óra. Pl. lépcsők is nehezítik, lassítják a haladást, és gátolják a beláthatóságot. Szóval az volt a kérdés, hogy jóindulatból megállíthatta volna -e az intézkedést, vagy b..szott rá. De szerintem az utóbbi. Mert ahogy Achilles írta, nem érdeke, hogy ne fogjon halat. De akkor is szarul van az a rész kitalálva.
2018. júl. 6. 09:59
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
51%
Nézd...ez a történet baromi egyszerű.....kellett volna venni parkolojegyet te meg nem vettél....most ez a hablaty meg mellébeszélés senkit nem érdekel hogy miert nem.....hogy te nem láttad meg messze volt meg csak egy percről volt szó stb.....én nem az ellenöröket akarom vedeni mert ki nem állhatom őket,ez ennyire egyszerű,hogy van jegyed vagy nincs azt jónapot!Nincs C verzio......egyebkent meg tenyleg van 5 perc türelmi idő,szóval ha gyorsan vettel volna jegyet akkor a birsaggal felmutatva elengedtek volna azt!Bar ezt is egy évben maximum ketszer lehet megjatszani!
2018. júl. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Ne akadj fel ezen, életem első és eddig utolsó büntetését a házunk előtt kaptam, mondták, hogy fizetős lesz, de senki nem hitte el mondván melyik lüke tesz fizetőssé egy lakóövezetet, hát egy leköszönő polgi aki új házra gyűjt. Aznap mindenkit megbüntettek és 16 ezer 2 autóra a éves kártya. Így jár az akinek van pofája autót tartani.

Fizesd ki, ha perre viszed, tudod kik járnak jobban? Hát a város.

2018. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

ez tanulópénz. mint nekem anno mikor a "4 napos" autópálya matricáról kiderült, ha este veszem csak 3 napos :)

ez van, legközelebb jobban figyelsz.

2018. júl. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Fizetős övezetben nem fizettél. A többi púder.
2018. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon izzadtságszagú a magyarázkodása a kérdezőnek...itt a nyóckerben ezeket simán szarevőknek hívják.

Amúgy a parkolóőröket is ellenőrzik, csak nem veszik észre. Az ellenőr is látja, hogy fényképezett -e, nem csak a központ.


Figyelni kell a táblákat, nem itt jópofizni.

2018. júl. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Itt nincs miről tárgyalni. Persze én nem vagyok álszent, együttérzek a kérdezővel, én is nyomtam volna a rizsát a helyében. De a büntetés jogos, igazából a kérdésnek nincs is értelme.
2018. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!