Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha parkolási...

Mi van akkor, ha parkolási bírságot kaptam, de nem is jártam arra?

Figyelt kérdés

Állítólag Pesten parkoltam, még december elején.

A csekk viszont csak most érkezett meg.

Ráadásul fel kell utaznom, hogy bizonyítsam az igazam.

Ki fogja ezt megtéríteni? Más is járt már így? Vagy tud valaki ilyen esetről? Köszönöm.



2018. jan. 22. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van konkrét bizonyítékod az adott időszakra, én feljelenteném őket.

Ma, Magyarországon bármi előfordul már, én bizonyítottan eladtam az autóm, de mivel nem jogszerűen mondtam ellent a felszólításnak, ezért behajtották rajtam a teljesen jogtalan összeget, direkt erre utaznak ezek a tetves, haszonleső cégek, jogászok, hogy a laikusokból éljenek meg.

Tértivevényes levéllel mondj ellent a fizetési meghagyásnak, írd bele, Te nem jártál ott.

Ilyenkor a köcsögöknek kell bebizonyítani, hogy te igenis ott jártál.

Bár ezekről már bármit feltételezek, pl hogy hamisítanak is.

2018. jan. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy hamisítsanak, kell szerezni a kérdező kocsijáról olyan fotókat, amelyek pont olyanok, mint amit készíteni szoktak.

Én azt nem értem, hogyan fér hozzá a szolgáltató érzékeny adatokhoz csalás céljából. Mert ügye a pótdíjazáskor kell tudni a kocsi típusát, rendszámát.

És kellene a bizonyító fotók, amint látszik a pontos hely (felismerhetően), az autó, s olyan képek is, amelyen nem látszik a parkolójegy ott, ahol lennie kellene.

2018. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

A levélben pontosan le van írva a csekk mellett, hogy mi a reklamáció módja. El kellene olvasni.


Nekünk is volt ilyen évekkel ezelőtt, két telefon és el volt intézve.

2018. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megtéríteni nem fogják ha fel kell jönnöd, de fellebbezz! Bizonyítaniuk kell az adott állítást.

Kitartást, és jó idegrendszert kívánok hozzá, de megéri az időt :)

2018. jan. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3/4 válaszára megvolt a telefonálás és fel kell menni Pestre. 400km oda-vissza, pályamatrica, meg napos parkolójegy, mert ugye ki tudja meddig fog ez tartani.

Nem nekem kell bizonyítanom az állításomat. Első válaszoló, ez egy jó ötlet. :)

A napokban remélem le tudom ezt rendezni. Majd megírom mi történt.

2018. jan. 23. 18:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen kizárt, hogy ezért utaznod kelljen. Az meg nem fog megtörténni, hogy ha igazad is lesz, kifizetik a költségeidet.
2018. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Visszahívtak és elnézést kértek, mert elírták.

Törölték a büntetést.

Most már nyugodtan alszunk. :)

2018. jan. 26. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!