Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sofőrként adhatok jelzéseket?

Sofőrként adhatok jelzéseket?

Figyelt kérdés
Múltkor útépítés volt és úgy engedtek tovább, hogy minden útépítő félre kellett álljon én meg mutattam egy like jelet. Ez szabályos?
2018. júl. 7. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen azt kérdezed, szabad-e megköszőnni, ha segítenek neked az úton? Nemhogy szabad, illik is. Nyilván úgy kell ezt tenni, hogy ne legyen félreérthető, de egy feltartott hüvelykujjat nehéz másképp értelmezni. Hacsak nem egy darukezelőnek mutatod :)
2018. júl. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tiltja a kresz :D
2018. júl. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kék volt az a like jel? Én "oké " jelként ismerem , és rendszerint használom is meg a V jelet is amikor a középső és a mutató ujjamat mutatom fel, küldök békét is :) magyon helyes, hogy megköszönjük, több ilyen jó ember kellene mint Mi.
2018. júl. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tiltja semmi.


Sőt íratlan szabály ugyan, de illik megköszönni, ha pl. valaki lemond az elsőbbségéről a javadra.

Ezt megteheted kézjelzéssel vagy az elakadásjelző felvillantásával.

2018. júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!