Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss jogsi-az első hosszú...

Friss jogsi-az első hosszú utam. Tudtok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 1 hónapos a jogsim, es az élet ugy hozta hogy holnap összesen 500km-t kell megtennem, teljesen egyedül. Szóval bármi érdekel, mit igyak-egyek? Tényleg barmilyen tanács érdekel. Köszönöm :)
2018. júl. 25. 19:42
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja, megállni nem igazán lesz idő mert sietnem kell
2018. júl. 25. 19:43
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs különösebb tanács.

Légy kipihent, nem kell ráparázni(magyarul egyél normálisan és igyál!)


Kb. ennyi


Megállni ajánlatos kb. 100km-enként pár percre ha ennyire kezdő vagy.

2018. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És utkozben mit igyak, amit könnyen elèrek a pohártartóban?
2018. júl. 25. 19:52
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Megállni nem igazán lesz időd ,mert sietni kell....aztán ne csodálkozz ha majd esetleg nem érsz oda ahova indultál.

Mindig tartok cigiszünetet (nem dohányzok az autóba) egy kicsit mozgok közbe,hogy ne zsibbadjon be mindenem aztán frissebben go tovább.

2018. júl. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne siess.:-) 500 km oda-vissza, vagy csak oda? Első esetben egyél indulás előtt, megérkeztedkor úgyis megállsz, akkor dobj be egy szendvicset, vagy valami normális kaját, az hazáig kitart. Ha egyben le kell tolnod az 500 km-t, akkor vigyél valami energiaszeletet, banánt, szendvicset, de ebben az esetben is azt javasolnám, hogy állj ki egy parkolóba enni, azon a 10 percen semmi nem múlik. Víz mindenképp legyen nálad, akkor is, ha klímás a kocsi, lehetőleg kulacsban, amit fél kézzel ki tudsz nyitni. Nagyjából ennyi.

500 km egyébként nem egy őrült távolság, főleg, ha az egészet vagy a nagy részét autópályán tolod le.:-) Nekem ez simán kibírható közbenső kajálás nélkül, de nyilván mindenkinek más az igénye.

2018. júl. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tekintve hogy eddig max 30km volt egyben amit vezettem... :D


Kettes, te meg ha már ennyire szemétkedsz akkor ènis. Büszke lehetsz rá hogy mèrgezni állsz csak meg :@ Sietek, és hidd el nem jókedvemben...

2018. júl. 25. 20:10
 7/19 A kérdező kommentje:
*mèrgezni magad. Bocs
2018. júl. 25. 20:11
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk 500 km elég sok lehet még egy tapasztaltabb vezetőnek is egyhuzamban megállás nélkül.


Viszont kicsit olyan ez mint a gyalogtúrázás. Megfelelő pihenési időszakokkal és tápanyag, folyadék bevitellel hosszú távot le lehet nyomni.


Még egy Nyíregyháza-Budapest távon is szoktunk tartani egy 10 perces szünetet, pedig az csak 200-250 km és 2 óra. Vagy öcsém oda-vissza vezetett ennyit legutóbb, én még az anyósülésben is elfáradtam és ő is a nap végére. Szóval nagyon nem mindegy, hogy reggel indulsz kipihenten vagy félholtan esel neki.


Amúgy meg sietség helyett indulj el korábban fél-egy órával ahogy írták 100 km-ként egy 10 perc szünet és a felénél egy nagyobb kényelmes ebédszünet nem árt.

2018. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, megállni nem igazán lesz idő mert sietnem kell"


Ez hülyeség, akkor indulj hamarabb.

2018. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Mondjuk 500 km elég sok lehet még egy tapasztaltabb vezetőnek is egyhuzamban megállás nélkül."


Elsősorban a kajára gondoltam, autópályán ez a táv akkor is megvan 4,5-5 óra alatt, ha tart közben egy negyedórás pihenőt, és van közben egy-két helyen torlódás. Nekem ennyi időre nem kell kaja, ha indulás előtt eszem, de mint írtam, mindenkinek más az igénye.

2018. júl. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!