Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szlovénoknál M70-es autópálya,...

Sznéni kérdése:

Szlovénoknál M70-es autópálya, matrica nélkül. Várható bünti?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A minap elkövettük azt a hibát, hogy Lendvánál felhajtottunk az M70 autópályára.Lenti városban jártunk és Bp-re szerettünk volna menni, a gps-t megkértük, keresse meg az M7 autópályát, és Lendvába irányitott minket.Tudom, hülyék voltunk, de mire észrevettük, hogy ez így nem lesz jó, nem tudunk visszafordulni!Kb 20 km-en használtuk az M70-es szakaszt, de csak M7-re volt érvényes matricánk.Hogy nagyon hülyék vagyunk, tudjuk, azt most hagyjuk is.Azt kérdezném tőletek, mekkora büntit szabnak szerintetek ránk a szlovénok, mire számíthatunk?Egyes oldalakon 90-240 ezer forintnak megfelelő eurót olvastam.Ha valakit büntettek már meg a szlovénok, írjon!Köszi előre is a segítségeteket!

#M70
2018. júl. 26. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A minimum büntetési tétel: 90ezer Ft

A maximum: 240ezer


Gondolom sok mindentől függ.


[link]

2018. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mégis hogy érted azt, hogy csak az M7-re volt érvényes matricátok? Ilyen nincs. Vagy éves megyei autópályadíjat fizettél ki, amibe nem esett bele Zala megye?
2018. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát te tök sötét vagy. A matrica nem egy adott autópályára érvényes, hanem az összesre.
2018. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az M70 Magyarországon van, így érvényes rá a magyar matrica.

Az M70-es A5 néven folytatódik Szlovéniában.


Tehát te a szlovén A5-ös autópályára hajtottál fel, ami fizetős, tehát számíthatsz büntetésrera. Állítólag minimum 300 euró a büntetés.

2018. júl. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó.Köszönöm,hogy kijavítottál, igen, rosszul írtam, de látom, kiválóan ki tudtad hámozni, mit szerettem volna írni.Te legalább nem vagy sötét, ha én már itt időközben az lettem.Soha nem jártam még azon a részen,itt a neten tájékozódtam, itt olvastam, hogy az M7 egyik része Horvátország fele megy, a másik Szlovénia fele.Az maradt meg bennem, hogy M70 megy Szlovénia felé,ebből gondoltam , hogy az M70 már szlovén szakasz.Elnézést, tévedtem.Azzal tökéletesen tisztában vagyok, hogy a matrcica kis hazánkon belül minden pályára érvényes.Lényeg, a lényeg, kb 20 km-en használtuk a szlovénoknál a pályát úgy, hogy érvényes szlovén pályamatricánk nem volt.Azzal is tisztában vagyok, hogy ezért lakolnunk kell, a kérdésem továbbra is az lenne, hogy aki esetleg járt hasonlóan szlovén szomszédunknál, mennyit fizetett.Függ-e a büntetés mértéke km-től, időtől(mármint, hogy hány percet, hány km-t használtad jogosulatlanul a pályájukat)?Akinek van tapasztalata, írjon, legyen olyan kedves.Az se baj, ha sötét, legalább megértjük egymást!!!
2018. júl. 27. 16:01
 6/7 anonim ***** válasza:
A neten több helyen azt olvastam, hogy 300-800 euróig terjedhet a büntetés.
2018. júl. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Végül kaptál büntetést? El tudom képzelni, hogy azon a szakaszon nincs kamera, nem volt ellenőrzés.
2021. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!