Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan történik a KRESZ-tanfol...

Hogyan történik a KRESZ-tanfolyam és a vizsgadíj visszatérítése? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A 2018. július 1-je utáni sikeres KRESZ-vizsga esetén vissza lehet igényelni a tanfolyam és a vizsga árát az Államkincstártól. Ehhez igazolni kell a díjak befizetését. Mivel feltétel, hogy csak a sikeres vizgsa után jár a visszatérítés, gondolom a vizsga sikerességét is igazolni kell. Az autosiskolatol kértem, hogy adjanak a sikeres vizsgáról igazolást, de nem adtak,csak a számlát,mondván, hogy a visszaigénylést csak a jogsi megszerzése után lehet teljesíteni. Ez szerintem alapból egy baromság,mivel olvastam, hogy a visszatérítésnek nem feltétele, hogy a kérelmező rögtön gyakorlati oktatáson induljon. Sehol sem találok róla semmit,hogy a vizsga sikerességét hogyan tudnám igazolni, a kérelmező nyomtatványon is csak a díjak befizetésének igazolását kérik,viszont akkor honnan tudjak, higy én elsőre átmentem?

2018. júl. 28. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor lehet visszaigényelni, ha megvan a jogsid. Nyilván a sikertelen vizsgák árát nem fogják visszafizetni. Egyébként nem 2018 hanem 2017. július 1. utáni sikeres vizsgák árát lehet visszaigényelni a tanfolyammal együtt ha az nem halad meg bizonyos összeget. Tudom, mert 2017. június 28-án vizsgáztam. :) a vizsga sikerességét a jogosítványod fogja igazolni...
2018. júl. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Az igényléshez nincs szükség a sikeres „B” kategóriás elméleti vizsga igazolására. Azt a kérelmet befogadó hely kéri ki a közlekedési hatóságtól. (A lentebb idézett kormányrendelet 5. § (3) bekezdése tartalmazza ezt.)

És, a rendeletben nincs szó a gyakorlati képzésről és –vizsgáról. Szemben, a kérdéshez fűzött kiegészítésben szerepelő autósiskolai tájékoztatással és a # 1-es válaszban [2018-07-28 01:39] is írottal.

Az 55/2018. (III. 23.) Korm. rendelet szól a közlekedési alapismeretek tanfolyam és vizsga díjához nyújtott támogatásról: [link]


5. §

(3) A támogatás megállapítására irányuló eljárásban a NYUFIG megkeresi a közlekedési hatóságot annak igazolása céljából, hogy a kérelmező e rendelet hatálybalépését követően sikeresen letette a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzésére irányuló tanfolyamhoz kapcsolódó, 2. §¹ szerinti vizsgát.


¹ 2. § A közlekedési alapismeretek tanfolyam és közlekedési alapismeretek vizsga díjának megfizetéséhez az állam támogatást (a továbbiakban: támogatás) nyújt. A támogatást az a magyar állampolgár vagy a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 39. § (1) bekezdés a) és c)-h) pontjában meghatározott személy veheti igénybe, aki az e rendelet hatálybalépését követően² letett sikeres közlekedési alapismeretek vizsga napján a 20. életévét még nem töltötte be.”


² 8. § (1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - 2018. július 1-jén lép hatályba.

(2) A 9. § 2019. január 1-jén lép hatályba.

9. §

A jelenleg hatályos, fent linkelt rendelet szövege nem tartalmazza a 9. §-t. Az a későbbi szövegváltozatban látszik: [link] . A lényeg, hogy akkortól az eljárás ideje 30 napról 20 napra csökken.


Az igénylő lap elérési helye: [link]

Rákattintás után, maga az igénylő lap: [link]

Az igénylő lapon sincs szó a gyakorlati képzésről.

És abban is szerepel, hogy aki a sikeres közlekedési alapismeretek vizsgát (a köznyelvben: KRESZ vizsga, ami valójában közlekedési alapismeretekből, járművezetés elméletéből, valamint szerkezeti és üzemeltetési alapismeretekből álló 55 kérdéses számítógépes feleletválasztós teszt) 2018. július 1-ét követően tette le, az kaphat visszatérítést; természetesen, ahogy a kormányrendeletben van. (Ez ugyan nem szerepel a kérdésben, ott jó időpont van; csak nehogy a # 1-es válasz [2018-07-28 01:39] reményt keltsen arra nem jogosultakban. És az is téves a # 1-es válaszban, hogy az igényléshez szükség van a megszerzett vezetői engedélyre. Kizárólag a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzésére irányuló sikeres közlekedési alapismeretek vizsga a feltétel.)

2018. júl. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. válaszolónak, ilyen profi, kielégítő válasszal ritkán találkozni. Nagyon sokat segített.
2018. júl. 28. 09:59
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Nézd, bemásoltam neked egy linket. Nem volt sokkal kevesebb energia, mint másolni egy fél törvényt.

2018. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Tisztelt # 4-es válasz [2018-07-28 10:13] írója!


Ha te írtad az 1-es választ is, és a link az abban levők bizonyítására szolgál, akkor nem értelek. A linkben az első két pont:

„1. A KRESZ-tanfolyam és – vizsga díját abban az esetben igényelheted vissza 2018. július 1. után, amennyiben a vizsga napján még nem töltötted be a 20. életévedet.

2. Fontos, hogy az ingyenesség és a visszaigénylés csak a 2018. július 1. után tett vizsgára vonatkozik!”

Ez hogyan egyezik az 1-es válaszban szereplő „Egyébként nem 2018 hanem 2017. július 1. utáni sikeres vizsgák árát lehet visszaigényelni a tanfolyammal együtt ha az nem halad meg bizonyos összeget. Tudom, mert 2017. június 28-án vizsgáztam.” szöveggel?


És hol szerepel a linkben, az a másik 1. válaszbeli állítás, hogy „a vizsga sikerességét a jogosítványod fogja igazolni.”?


És hol szerepel benne, hogy valójában hogyan történik a sikeres „KRESZ” vizsga igazolása? Ami a kérdező alapproblémája.


És ha „nem volt kevesebb energia mint a fél törvény bemásolása”, akkor miért érte meg? (Amúgy nem törvény, így nem is lehetett a fél törvényt bemásolni. Kormányrendelet.)

2018. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ki akart bizonyítani mit? Most tényleg képes voltál leírni nekem egy fél regényt emiatt? Csak nem értettem, hogy mit van úgy oda a kérdező, idemásoltál valamit netről. Nagyon agyoniskolázott lehetsz.
2018. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
1-es, azzal hogy idemásolt valamit a netről, nemcsak a levegőbe beszélt, hiteles választ adott. Egyébként kíváncsiságból, te visszakaptad a pénzt?
2018. júl. 28. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Leírtam, hogy tavaly júniusban vizsgáztam. Nem raktad össze, hogy nem kapok vissza pénzt?
2018. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ok, bocs hogy elnéztem egy betűt ember. Legközelebb inkább akkor válaszolj, ha BIZTOS vagy a dolgodban, nehogy félrevezess másokat.
2018. júl. 29. 00:00
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Igenis főnök
2018. júl. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!