Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés: Vezetés...

Elméleti kérdés: Vezetés közbeni telefonhasználat. Mivel bizonyítja a rendőr?

Figyelt kérdés
Ugye tiltva van a vezetés közbeni kézben tartott mobiltelefon használat. Nade mivel bizonyítja, hogy használtam (nem feltétlen telefonálásra), azt pedig különösképp, hogy a kezemben volt? Ő azt mondja hogy a kezemben volt, én meg azt hogy nem. Ilyenkor mi van? Ha azt mondom hogy oké, akkor tegyen feljelentést, neki kell a továbbiakban bizonyítani hogy úgy volt ahogy állítja.
2018. júl. 29. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem tudja bizonyítani, de nem is ő fog meghalni a kocsiban, mint az az idióta romániai sofőr, aki a mikrobusz összes utasát a halálba vitte önmagával együtt.
2018. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy. Ha épp lenéztél a telefonra és a veszélyforrás meglepő módon nem ott volt, a kutya nem fogja kérdezni, hogy mi történt. Ne tegyünk úgy, mintha nem tudnánk, mi a valós veszélye a mobilozásnak és mintha kéne értelme a magyarázkodásnak. Kőszi.
2018. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy bizonyítható, mint pl az, hogy nem álltál meg a stop táblánál.

Általában két rendőr járőrözik együtt, te mondhatod, hogy nem volt a kezedben a telefon, ha ők ketten állítják, hogy de igen...

2018. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes kérdés, én is rengeteget gondolkoztam ezen. Amúgy én még embert nem hallottam, hogy ezért büntették volna meg. Pedig én beismerem, ment már el mellettem rendőr úgy, hogy telefonáltam, mármint vezetés közben, későn vettem észre őket. Bassztak rám, mentek tovább.
2018. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3as: Igen, mondhatja hogy ketten látták, de én meg hozok másik 15 tanút hogy nem úgy van. Ezenkívül mondhatom továbbra is nem úgy volt, csak visszaélnek a hatalmukkal, meg összejátszanak, stb.
2018. júl. 29. 22:59
 6/17 anonim ***** válasza:
2018. júl. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
5# ahol 2 rendőr állítja hogy te kézben tartott mobilt használtál oda hozhatsz annyi tanút amennyit szeretnél, ki fog menni a csekk.
2018. júl. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Digo: ezzel nem értek egyet. Azért, mert ennyi erővel bárkiről bármikor állíthatna bármit két rendőr. Akár aut is hogy megöltél valakit. Azért mert rendőr, még nem feltétlen kell neki mindent elhinni.
2018. júl. 30. 00:05
 9/17 anonim ***** válasza:

Már messze vagy az eredeti kérdéstől.

Azt kérdezted, hogy a vezetés közbeni telefonhasználat mivel bizonyítható, tehát arra vonatkozott a kérdés, hogy valóban használtad a telefont, és nem arra, hogy mi van akkor, ha nem használtad, mégis meg akarnak büntetni.


Két rendőr állítása elég ahhoz, hogy megbüntessenek.

Nem hülye a rendőr, bizonyíthatatlan állításra nem büntet, valótlanra meg pláne nem kezdeményez eljárást.

Nem azért nem kellene vezetés közben a telefont nyomkodni, mert megbüntet a rendőr, hanem azért mert elvonja a figyelmed a vezetéstől, bizonyítottan baleset veszélyes (azért büntetik).

Nem törvényszerű, hogy megbüntet a rendőr a vezetés közbeni telefonálásért, de megbüntethet.

Nem törvényszerű, mert ha egyedül van, nincs tanúja, ha letagadod, nem tud mit tenni, de ha ketten látták, és nem rest a papírmunkához, neked kell bizonyítani, hogy nem jogos a büntetés.

Itt azért nem árt azt tudni, hogy te, mint elkövető megpróbálhatod letagadni, de a tanúk kötelesek igazat mondani, és normális ember nem fog néhány ezer forintos büntetés miatt sokkal nagyobb kockázatot bevállalni hamis tanúskodással.

2018. júl. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért az a vád hogy megöltél valakit rohadtul nem ugyanazon a bizonyítási eljáráson megy át mint egy telefon használat. Kell hozzá pl egy halott.
2018. júl. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!