Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az átlag magyar tényleg így...

Az átlag magyar tényleg így vezet?

Figyelt kérdés
7 éve van jogosítványom, azóta vezetek is. Általában betartom az 50-90 km/h-t, és ha valahova időre megyek, ezzel számolok. Viszont út közben sokan szoktak megelőzni, ami azt jelenti, hogy sokan nem tartják be a szabályt. Városonban kb 60-70-nel, városon kívül kb. 110-zel mennek, az én tapasztalataim szerint. (főleg nem Budapesten, tudom, nagyvárosban máshogy van ez) Tényleg így vezet egy átlag magyar? Van erről felmérés? Néha az az érzésem, hogy az embereknek degradáló betartani a szabályokat, még akkor is, ha az a boztonságot szolgálja.

2018. aug. 2. 06:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Igen, én közel így vezetek. Városban 60-65-tel (óra szerint, ami talán picit kevesebb), lakott területen kívül 100km/h környékén (szintén óra szerint).

Ettől én még nem érzem magam renitensnek, és az sem zavar, ha közben megelőz más, ha közben nem okoz balesetveszélyt.

Élni és élni hagyni, ez az elvem a közlekedésben.

2018. aug. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Előző vagyok, egy dolog lemaradt: nem érezném magam nagyobb biztonságban, ha ezentúl csak 30km/h-val lehetne menni, mert annyi lenne a megengedett legnagyobb sebesség.
2018. aug. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Ne szűkítsd le csak a magyarokra, szinte mindenhol gyorsan hajtanak.

Talán pár kivételtől eltekintve (pl.: Svájc, Svédország)

2018. aug. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Én is így vezetek, sőt. Tudom, ezérttartittazország.


De megnyugtató, hogy vagy te nekünk és a biztonságot szolgálod.

2018. aug. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

na igen, ha 10-20 km/h-val gyorsabban megy valaki, akkor az már nem biztonságos?


szerintem nincs ezzel semmi gond, sőt sok esetben a szabályozás sem túl szerencsés. például van rengeteg 2x2 sávos, szalagkorláttal elválasztott, párhuzamos közlekedésre alkalmas út(lakott területen kívül persze). az egyiken lehet 110-zel, másikon 100-al, harmadikon csak 90-el menni. mi indokolja? nálunk például van egy rész, ahol lehet menni 100-al, de többnyire 90-el, és semmi nem indokolja...természetes, hogy mindenki 100-al megy végig, vagy épp 110-zel.


sokkal inkább zavaró, amikor valaki nem érzi a sebességet, de nagyon szabály szerint akar közlekedni, és megy előtted, felgyorsul 100ig, mész utána, majd amikor ezt észreveszi, visszalassít 90 alá és ez így megy oda-vissza...esetleg ha megelőznéd, akkor sem sikerül, mert miután megkezdenéd az előzést, akkor kezd el gyorsítani...na az ilyenek sokkal balesetveszélyesebbek...vagy aki 80-al megy 90 helyett. annyira nem lassú, hogy egy forgalmas úton gyorsan megelőzhesd, de nem is elég gyors ahhoz, hogy ne idegesítsen másokat.


szerintem felesleges ezeken a dolgokon vitatkozni, mindenki másképp vezet, és valakit ez, mást meg az zavar...ki kell zárni ezeket a dolgokat, amennyire lehet és a lehetőségekhez alkalmazkodni, az a legbiztonságosabb.

2018. aug. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Amíg az emberek nem tudják értelmezni a relatív gyorshajtást addig ez meddő szájtépés, ha te hófúvásban is 90-nel mész, mert annyi a megengedett, akkor te sem vagy jobb annál aki normál körülmények között 110-zel megy.
2018. aug. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Én yolo vagyok és swag van sapkám is, általában a megengedettnél 10 el gyorsabban megyek mer az óra csalHat nem csal, pontos, de arra fogom :) eddig nem zavartam senkit, ha meg zavarnék is , szólt volna.
2018. aug. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tomcatters. ***** válasza:
91%
Ez nem csak nálunk van, szinte mindenütt ez van ... 10 emberből 9 legalább gyorsabban megy a megengedettnél, bár merre jársz. Amugy az esetek tobbségében a 90 tábla indokolatlan, a plusz pénzbehajtás miatt van csak ...
2018. aug. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Én is gyorsabban megyek a megengedett sebességnél. Több, mint 21 éve vezetek, évente baromi sok kilométert.

A baj ott kezdődik, hogy még engem is megelőznek lakott területen kívül, amikor 110-120 körül megyek...

Az azért hozzátartozik a dologhoz, hogy nem vagyok kényszeres gyorshajtó. Ismeretlen úton, ismeretlen településen tartom magam a táblákhoz.

2018. aug. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Hát ên nem tudom, ki hol él, de én idén májusban hazalátogattam Magyarországra, évente egyszer hazamegyek látogatni, de azt hittem agyfaxt kapok a sok szütyörgőtől... mire Balassagyarmatról eljutottam Újpestig, azt hittem bealszok ötször. országúton mindenki beállt 70-re, előzni senki se akart pedig annyi lehetőség volt rá, hogy borzasztó. én abszolút nem tapasztaltam a leírtakat. ahol ez mind igaz az Szlovákia. Na ott a 100-as táblánál mentem 110-zel, de simán letúrtak többen is 130-140-nel. Sokkal tökösebben és gyorsabban közlekednek, mint otthon.
2018. aug. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!