Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetés az okmányirodában...

Vezetés az okmányirodában kiállított papírral?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy off, meghogy naponta 600 ilyen kérdés van, de nálam az a helyzet, hogy megnéztem a KEKKH honlapján, hogy mizu a jogsimmal, és írták, hogy már pár napja átadásra került az okmányirodának, ahová kértem, viszont erről semmilyen értesítést nem kaptam.

Beszéltem egy rendőrrel, aki azt mondta, hogyha kész a jogsim, nyugodtan hozzam el a papírral az autót, amit venni szeretnék, hiszen így már a papír alapján is utánam tudnak nézni a rendszerben.

De azért vannak kétségeim ezzel kapcsolatban. Szerintem csak azért mondta, mert ő jóindulatból elfogadná a papírt is, de aimán el tudom képzelni, hogy egy mogorvább kollégája megbüntet... Mit gondoltok?

+ A papíromon nem szerepel, hogy vezetésre nem jogosít, és az okmányirodában sem mondták, ennek ellenére tudom.



2018. szept. 1. 05:25
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Milyen papírod van neked?

Amit lejárt jogosítvány esetén adnak, és igazolja az ügy elindítását, az új jogosítvány elkészültéig, azzal lehet vezetni. Apám jelenleg is ezzel vezet.

2018. szept. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, első jogsis papír, amivel úgy tudom, hogy nem lehet vezetni. Ez viszont nincs rajta a papíron, és egy rendőr is mást állít... Nem tudom.
2018. szept. 1. 06:37
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

Első hülyeséget ír, a rendőr hülyeséget beszél.

Csere esetén a lejárt jogsival lehet vezetni, ellenőrzéskor mellékelni kell azt a papírt, ami igazolja a cserefolyamatot.

Külön-külön egyik sem érvényes.

Első kiadáskor addig nem vezethetsz, amíg alá nem írod, hogy átvetted a jogosítványt.

2018. szept. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelmű a jogszabály:


"3. § (1) Az e rendeletben meghatározott járművezetésre jogosító okmány:

a) a vezetői engedély,

b) a nemzetközi vezetői engedély.


(2) Magyarország területén a járművezetési jogosultság igazolására alkalmas:

a) a vezetői engedélyben feltüntetett kategória tekintetében a lejárt érvényességű vezetői engedély és a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap az új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig.

b) a külföldi hatóság által kiállított érvényes vezetői engedély Magyarország területén történő

ba) eltulajdonítása esetén a rendőrségi feljelentés,

bb) elvesztése vagy megsemmisülése esetén a bejelentésről szóló jegyzőkönyv és a vezetői engedélyt kiadó külföldi ország hatósága által kiállított, a vezetői engedély adataira, érvényességére és a vezetési jogosultság tartalmára vonatkozó igazolás, a feljelentés vagy jegyzőkönyv kiállításának napjától számított legfeljebb 30 napig.

c) az érvényes magyar vezetői engedély

ca) eltulajdonítása esetén a rendőrségi feljelentés,

cb) elvesztése vagy megsemmisülése esetén a külföldi vagy magyar hatóságnál tett bejelentésről szóló jegyzőkönyv, a feljelentés vagy jegyzőkönyv kiállításának napjától számított legfeljebb 30 napig."


[link]

2018. szept. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

# 3-as válasz [2018-09-01 08:39] írója!

Az első mondatodon finomítani kéne. Helyesebben, bocsánatot kell kérned az első válasz írójától! Azt írta, amit te a második mondatodban. Ha hülyeség lenne, akkor… Nem minősítem az első mondatod olyan durva jelzővel, mint te tetted, de bizonyára figyelmetlenül olvastad el az első választ. Pedig, segítségedül ott van a # 2-es komment. Tehát, a kérdező megértette. És bizonyára még mások is. Az értékelésből látszik (jelenleg 68%), hogy kevesen nyomtak piros kezet rá. Csak egyvalaki, három értékelőből.

2018. szept. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező!


Nem láttam még első vezetői engedély igénylésekor készült „Adatlap járművezetésre jogosító okmány kérelemhez” című papírt.

Lehet, hogy nincs rajta, hogy nem jogosít vezetésre.

De az irat megnevezéséből nem is következik, hogy vezetésre jogosítana. Ezért van az, hogy aki nem első engedélyes igénylő, annak a papírján ez szerepel: „A kérelem adatlap alább megnevezett, lejárt kategória érvényességű vezetői engedéllyel 2018.10.30-ig jogosít vezetésre.” (Ez a dátum azoknál szerepel, akik tegnap igényeltek jogosítvány cserét. Mindig az igénylés napja + 60 nap az ebben a szövegben szereplő dátum.)

Ez a szöveg az 1. oldalon, a fénykép és aláírás alatt olvasható. Lehet, hogy a te lapodon ott van, hogy nem jogosít vezetésre; ezt nem tudom. De, megismételve, a kérelem adatlap megnevezéséből semmiképp nem következik, hogy vezetésre jogosítana. Ez akkor is fennáll, ha nem ismered a # 4-es válaszban bemutatott 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet vonatkozó részét.


A rendőr megkérdezésénél, nem tudom, tisztáztad-e, hogy első engedély igényléséről van szó. Itt, csak az első válasz után tudattad; mikor kiderült számodra, hogy más esetről írt, mint a tiéd.

2018. szept. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első jogsinál azt mondták, hogy amíg nem kapom meg a plasztikkártyát, addig nem vezethetek azzal a papírral.
2018. szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hármas írja nagyon jól a választ. Ha lejárt a plasztikkártya jogosítvány, és elkezdted igényelni, és kaptál róla igazoló papírt akkor azzal a kettővel együtt mármint az igazolással, és a lejárt jogosítvánnyal érvényes a dolog egészen addig ameddig nem kapod kézhez az új jogsidat, és erre van igénylés napjától 30 naptári nap.

Nagyon régen volt olyan hogy megújításnál elég volt csak a papír, de ma már nem így van!

A rendőr akiről írtál hogy ő elfogadná az csak egy dolog, elfogadhatja, utána lehet nézni annak hogy van-e érvényes vezetői engedélyed a rendszerben. De a törvény kimondja egyértelműen hogy vezetéskor nálad KELL legyen!

Ha valakit igazoltatnak és nem tudja a jogosítványát felmutatni, de minden más irata megvan és érvényesek, a rendőrök a rendszerbe utána tudnak nézni annak hogy van-e érvényes jogosítványa, a rendszer kimutatja, de ennek ellenére hogy az is rendben van járhat érte bírság, csak jóval kevesebb összeg ha jól tudom 10-15 ezer ft a minimum. Persze vannak rendőrök akik jóindulatból elnézik ezt, de manapság az ilyen kevés. Az ismerősöd is azért fogadná el mert ismerősöd, de nyilván nem életbiztosítás az hogy pont ő fog téged ellenőrizni ha úgy alakul.

A másik az hogy célszerű a jogosítványt akkor elkezdeni megújítani mielőtt lejár.

2018. szept. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!