Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire jogos ha ledudálom a...

Mennyire jogos ha ledudálom a szabálytalankodókat?

Figyelt kérdés

Épp ma láttam egy olyat, hogy álltam az autóval a sorban a piros lámpánál az egyenesen haladó sorba, erre jön valami féleszű és a balra kanyarodó sávba előzve a sort, a piros lámpán áthaladva, megelőzte a sort. Mivel én voltam a piros lámpánál álló sor legelején, így azonnal ledudáltam. Szerintetek ez jogos volt? És a többi hasonló esetben is ezt teszem.


Szerintetek jogos, ha a az ilyen szabálytalankodókat alaposan ledudálom?



2018. szept. 8. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Elméletíleg a duda arra való, hogy megelőzd vele a balesetet. Ebben az esetben inkább csak jelezted, hogy baromul vezet az illető.
2018. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Valójában a dudálással te is szabálytalankodsz és értelme sincs sok.
2018. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
én is ledudálom az ilyen barmokat, sokszor még nekik áll feljebb.
2018. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

A dudát baleset elhárítására vagy (lakott területen kívül) előzési szándék jelzésére lehet használni.


Minden ettől eltérő használat szabálytalan. Tehát nem szabályos az, hogy ledudálod a neked nem tetsző szabálytalankodókat.

Mellesleg ebből nem fognak tanulni, azok akik ilyenre képesek. Nem nagyon érdekli őket, ha rájuk dudálsz.

2018. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
ha rám dudál valaki én vissza szoktam neki dudálni :D
2018. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
amúgy, KRESZ szerint a dudálás kizárólag az előzés jelzésére szolgál....
2018. szept. 8. 21:02
 7/16 A kérdező kommentje:
.....mint ahogy a #4-es írja. De szerintem egy dudaszó nem okoz abszolút balesetet, de aki szabáyltalanul előz, az anál inkább...
2018. szept. 8. 21:03
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Látom beindult a lepontozómanó.

Akkor beidézem a kresz vonatkozó paragrafusát:


"30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad."

[link]

2018. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem érsz el vele. Teli vannak az utak ilyen parasztokkal
2018. szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én 3 éve vezetek, eddig 3szor dudáltam, 1 háznál nem volt csengő és így hívtam ki a havert, 2 stop táblánál hatalmas sebességgel közlekedett egy néni és őszintén beizéltam ezért nyomtam dudát, észrevett, megállt 3 amikor oszrály bankettre mentem és köszöntem a piásoknak.

Szerintem jól cselekedtél, figyelmeztették veszélyre.

2018. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!