Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történik abban az esetben,...

Mi történik abban az esetben, ha valakinek van egy autója és azt más használja, többi lent?!

Figyelt kérdés
Adott egy illető, akinek a birtokában van egy autó és mondjuk, amíg dolgozik, elutazik nyaralni vagy bármi egyéb, addig azt az autót más használja. Ilyen esetben mi történik, ha balesetet okoz vagy éppen gyorshajtást, szabályszegéseket követ el.Vagy mondjuk valaki ellopja a kocsit és szándékosan gyorsan hajt vele, ugye lehetnek a bírság tételei akár milliós nagyságrendű összegek.Mondjuk lehet egy kamasz családtag is és lehet valóban egy tolvaj is akár. Ilyenkor is a jármű tulajdonosát büntetik meg ugye, de lehet, hogy az egész esetről nem is tud, csak kiderült,hogy hoppá mentek a kocsival, mikor jön a bírság..
2018. szept. 29. 09:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben mit tudnak vagy mit kell tenni? Mert elvileg a felelősség objektív, de hát az autót nem a tulajdonosa vezette. Nem egy hétköznapi kérdés, de lehet valakivel előfordult már ilyen. Most ezt hiába is bizonyítaná be, hogy márpedig ő közelébe se volt a dolgoknak? Vagy lopás miatt nyomozást rendelnének el, esetleg eltulajdonítás ha családtag, rokon tenné? Nem, nem jártam így, csupán elgondolkodtatott a kérdés. Mivel a kocsikulcsot azért nem széfben tárolják nyilván így elveheti azt akár házastárs, családtag könnyedén.
2018. szept. 29. 09:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha valóban ellopnák amíg elutaznék és mindenféle bírságot összevezetne a tolvaj és több százezres vagy milliós csekk jönne ki akkor egyértelműen ügyvéd!


Könnyen be lehet bizonyítani, hogy nem voltam otthon.

Ha családtag "lopja" el az már más kérdés mert az nem számít lopásnak, ez esetben lehet fizetni!

2018. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Családtag esetén eltulajdonítás, de ott is szerintem hasonlóképpen lenne, mivel bizonyítani lehet, hogy a tulajdonos nincs otthon. Külföldi utazás esetén főleg pl: repjegy alapján. Meg attól, hogy valaki családtag nincs papír a kezében, hogy ő azt a kocsit a beleegyezés nélkül hajthatja, bár a gyakorlatban számos ilyen eset van, hogy rokonok, testvérek, apa-fia kölcsönadják. Viszont szerződés hiányában szerintem jogtalan a büntetést kiszabni annak a részére, aki akár nem is tudott a történtekről és engedélyt, írásbeli, szóbeli beleegyezését sem adta. Bár érdekelne több vélemény vagy akár konkrét ilyen eset, hogy hogyan oldódott meg, stb.
2018. szept. 29. 11:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy háztartásban sem szokás szerintem elvenni másnak a pénzét, ruhájait, kulcsait, kocsiját. Kamaszok esetén akár előfordulhat, hogy ki szeretné próbálni mondjuk, de az meg nincs megengedve, akkor ugyanolyan lopás, hiába hívják jogilag eltulajdonításnak szerintem. Megtiltja egy szülő, de a gyerek mégis hozzáfér a kulcshoz és elmegy a kocsival az nem feltétlen a szülő hibája, bár ki tudja ezt hogyan oldanák meg. Viszont felnőtteknél nem lehetne szerintem arra sem fogni, hogy még éretlen. Kicsit rossz ez az objektív felelősség ezt illetően szerintem. Mindig annak kellene fizetni, aki a kárt, szabályszegéseket okozza kivéve, ha van egyértelmű papír arról, hogy xy használhatja a gépjárművet. Ennyi erővel egy megromlott házasság esetén kiszúrhat simán az egyik fél a másik féllel, hogy hát te vagy a tulajdonos hát fizessél, közben meg se engedélyt, se semmit nem kapott ami feljogosítaná, hogy ő száguldozhat. Balesetet okoz egy hozzátartozó, akkor sem a tulajdonost fogják véleményem szerint megbüntetni, hanem aki vezetett. Rendőrök megkérdezik, hogy hát maga... értesíthetik a tulajdonost gondolom, akinek gőze nincs mi a fene történt, durva lenne, ha még őt kérnék számon. Legalábbis szerintem..
2018. szept. 29. 12:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Szabálysértés esetén hivatkozhatsz arra, hogy egy közeli hozzátartozód vezette, és nem vagy köteles vallani ellene, viszont közigazgatási bírság esetén objektív felelősség van, ott mindenképpen a tulajdonos (üzembentartó) fizet, pont ezért találták ki, hogy ne lehessen kibújni alóla. Persze, ha közben ellopják az autódat, és feljelentést teszel, akkor nyilván nem kell fizetned. Ha egy családtagod az engedélyed nélkül kölcsönveszi a kocsidat és bírság jön, akkor feljelented gépjármű eltulajdonításáért, vagy kifizeted a pénzt, és lerendezed vele?
2018. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!