Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elkezdtem a B jogsit, mikor...

Elkezdtem a B jogsit, mikor mehetek forgalomba az oktatóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elkezdtem a B jogosítványt és a kreszt mindjárt befejezem. Ha levizsgáztam a kreszből utána mehetek már vezetni forgalomba, vagy meg kell várni még be nem töltöm a 17. életévemet? Mert én úgy hallottam, hogy 17évesen lehet vezetésből vizsgázni, tehát gondolom ha már megvan a kresz vizsgám akkor már mehetek forgalomba az oktatóval?

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. okt. 1. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Google... elég egyértelműen le vannak írva a korhatár követelmények is.

Nem idézem, mert engem nem érint, kb tudom, de hülyeséget véletlenül sem akarok írni, keress rá magad.

Forgalomba akkor mehetsz az oktatóddal, ha majd ő úgy dönt, hogy kivisz...

Az se biztos, hogy a KRESZ vizsga után, kortól függetlenül,nem kell heteket, esetleg hónapokat várni a gyakorlati oktatóra - erről az iskolában érdeklődj.

2018. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hovarju ***** válasza:
100%

Szerintem oktatóval kimehetsz a fogalomba, csak vizsgázni nem mehetsz 17 éves korodig.

De az a biztos, ha megkérdezed az iskolát, ahová jelentkeztél. Még az is előfordulhat, hogy mire a sikeres kresz vizsga után találsz oktatót, aki szabad, már el is éred a 17 évet.

2018. okt. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hovarju ***** válasza:
100%

Utána néztem. Kresz vizsgára 16 év 9 hónapos korban lehet a leghamarabb jelentkezni, forgalmi vizsgára pedig 17 évesen.


Vagyis, ha a lehető leghamarabb vizsgázol, akkor is van minimum 3 hónapod arra, hogy forgalomból is vizsgát tehess.

Ez az idő általában el szokott menni arra, hogy szabad oktatóra vársz. De ha szerencséd van és azonnal kapsz oktatót, akkor is kell legalább 3 hónap, amíg megtanulod az autó biztonságos kezelését.


Szóval a kérdésedre a válasz: mehetsz oktatóval a forgalomba.

2018. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket!
2018. okt. 1. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!