Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autós iskolával kapcsolatos...

Autós iskolával kapcsolatos kérdés, ez normális?

Figyelt kérdés
Tavasszal kezdtem a jogsit, június elején sikeres KRESZ vizsgat tettem, azóta nem mehettem vezetni viszont egy csoporttàrsamtól tudtam meg, hogy így menet közben változtak az árak, jócskán megemelték.. így visszamenőleg is fizetni kell a különbözetet. Normális ez? Úgy értem semmilyen tájékoztatást nem kaptunk arról, hogy az àraik változhatnak, illetve, arról sem mi tehetünk, hogy túl vállalják magukat és nem tudunk menni vezetni. Engem teljes mértékben felháborít! Esetleg lehetne valamit tenni ezzel kapcsolatban?
2018. okt. 6. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Tegyél panaszt az iskola igazgatójánál, valamint a fogyasztóvédelmi hatóságnál, , aztán ne csodálkozz...
2018. okt. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mi a kérdés?

A csoporttársadtól hallottál valamit, ami vagy igaz, vagy nem...

Először azt kellene tisztázni, hogy mi az igazság.

Visszamenőleges áremelés természetesen nem korrekt, a szerződésben benne is kellene, hogy legyen, milyen óradíjakkal vállalják az oktatást, de amíg nincs arra az iskola részéről próbálkozás, fölösleges bármilyen indulat.

Az meg, hogy mennyit kell várni a gyakorlati oktatás megkezdésére, szintén a tanuló, és az iskola közötti párbeszédből kellene kiderüljön, illetve már az iskola kiválasztása előtt kellene tájékozódni, hogy az iskolának, az ott dolgozó oktatóknak milyen a megítélése.

2018. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazsagon alapszik, több tanulóval is beszéltem, szomorú hogy ezt is tőlük kell megtudni egyébként... Ugyanis telefonszámot és minden más elérhetőségét megadunk a kezdeteknel. A kérdés arra iranyul, hogy mit lehetne tenni az emelés ellen ... A többi mellékes információ. Az igazgatósághoz fordulni szerintem felesleges, hiszen ők is benne voltak ennek a döntésnek a meghozatalában. Amúgy első nap minden felesleges információt megkaptuk.. köztük azt is hogy mikor mehetünk vezetni azt mondták legkésőbb szeptember eleje.. azóta igen! Többször kommunikaltam velük sikertelenül... És mivel befizettem már egy bizonyos összeget nem mehetek másik iskolába mert nem adják vissza a penzt valamint úgy gondolom már ott sem lenne előbb a vezetés stbsrb.. kihez lehetne fordulni akkor? A fogyasztókhoz?( Jaj és arról nem volt semmi tájékoztatás tényleg hogy emelkedhetnek az àraik... Egyetalan nem korrekt ez így .. ez a visszamenőleg befizetés)
2018. okt. 6. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:
A területileg illetékes fogyasztóvédelmi hatóság felé jelezd a problémát.
2018. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!