Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Üzembentartó váltás visszterhe...

Üzembentartó váltás visszterhesen vagy ingyen?

Figyelt kérdés

Hogy érdemes üzembentartót váltani családon belül kettőnk között?

Egy 5centis karcolás (se, pici daewoo egy teherautóba, gondolhatjátok :'D) miatt felnyomta a biztosító (ő szerinte 3x-os szorzóval, szerintem 5x-re, bár én nem vagyok jó matekból:D) 50 ezerről a biztosítást 250 ezerre :D A harminc napból kicsúsztunk de a malus besorolás miatt más sem lett volna sokkal jobb. Most át akarjuk kötni az üzembentartót a páromról rám, de nem teljesen vagyunk tisztában ezzel az egész folyamattal. Kell valamit adózni utána? Valamit olvastam ezzel kapcsolatban. Egy kis értékű autóról van szó, kb 300.000 Ft értékű. Fizessek papíron az átruházásért, vagy ne? Hogyan érdemesebb?


Illetve az üzembentartó váltással együtt akkor azt a biztosítást úgy ahogy van meg is tudom szüntetni igaz? És megkötni az újat az én nevemre...


Vagy érdemesebb lenne 1/1 megvennem a kocsit papíron? Nem teljesen értem az üzembentartó váltást! Segítsen légyszi egy kicsit aki ért hozzá :)



2018. okt. 10. 11:23
 1/3 A kérdező kommentje:

Ui.: és az ördögi kör!

Az új forgalmi kiállításához kéri az okmányiroda az új kötelező biztosítási kötvényt. A biztosító viszont kéri az új forgalmit a kötvény kiadásához :D akkor most?

2018. okt. 10. 11:48
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha írtok egy üzembentartói szerződést,akkor már a biztosító arra engedi megkötni a biztosítást és azzal megkapod az új forgalmit az okmányirodában.

Ugyan úgy működik mint adásvételnél,de jóval olcsóbb,mint adásvételivel.A bónusz besorolásod 0 lesz.

2018. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. okt. 10. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!