Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az 5 ezres csekk befizetésének...

Az 5 ezres csekk befizetésének elmulasztása jár komplikációval?

Figyelt kérdés
A minap autóval haladtam,és kaptam egy 5 ezres helyszíni bírságot,bevallom jogosan,de egy ismerősömtől kaptam egy tanácsot. Ő azt állította,hogy ilyen összegnél nem éri meg a hatóságnak közmunkára küldeni vagy leültetni,ezért ha a befizetés nem történik meg,akkor egy nyilatkozat aláírásával véget ér az ügy. Elvileg egy rendőr ismerősétől hallotta,és neki egyszer így is történt. Nem nagy összeg,de ha nem muszáj akkor nem fizetném be.

2018. okt. 12. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nap vicce... NYILVÁN nem így van, hiszen akkor ez a módfelett hiteles "elvileg rendőrtől hallott" információ pillanatok alatt beépülne a köztudatba és onnantól senki sem fizetné be a helyszíni bírságot.


Nem közmunkára fognak küldeni, hanem a befizetés elmulasztása esetén egyre nagyobb összegeket fognak rajtad követelni. Aztán meglátjuk ki unja meg hamarabb.

2018. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt anyának 5000ft helyszíni büntetése. Mi tényleg elfejtettük befizetni kb 2honap múlva jöttek a rendőrök előállítani,hogy beviszik és leülni (nem emlékszem hany nap lett volna kb 3-4evr volt) vagy kifizet 20.000ftot. Be kellett menni a rendőrségre ott kifizetni
2018. okt. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De be kell fizetni. Sőt, az összeg csak nagyobb lesz, ha nem fizeted be a határidőig. Az ismerősöd meg hülye. Egy hatóság soha nem enged el semmilyen összeget, csak úgy.
2018. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam sokan megfordultak, akik magas bírságot, esetenként 100.000+ kaptak. Az elején lehet választani, hogy fizetsz vagy ledolgozod. Napi 5000-ben letudták, én meg mint rendes melós kaptam 4000-t egy napra. Sose értettem hogy van ez.
2018. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 D. Brasco ***** válasza:
Igazad van!Ne fizesd be....majd csak akkor amikor már rajta a kamatos kamat meg társai és már 6 számjegyűre hizott az összeg....de akkor is majd fogd arra,hogy azert nem fizetted be mert egyszer hallottad valakitől hogy látott olyat aki azt olvasta.......
2018. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!