Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kresz vizsga mennyire...

A kresz vizsga mennyire nehéz? Az egésszegügyit előtte kell elvégezni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 21. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem nehėz, mert kb bemagolós a törtėnet. Nem olyan mint a matematika. Ha ėrdekel akkor könnyebben is tanulod, illetve alapjaiban nem nehėz ės sok esetben logikus.
2018. okt. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz, de nem bemagolós, a szabályokat kell tudni, és nem az elméleti vizsga miatt.

A KRESZ vizsgán a 75 pontból 10 hibát engedélyeznek, ami nagyon sok, forgalmi vizsgán egyetlen dzabálysértésért buktatnak.

Több ezer kérdés van az adatbázisban, nem azok bemagolására kell törekedni, hanem a szabályok ismeretében tudni a választ.

Akit valóban érdekel a közlekedés, annak a KRESZ tanulás szórakoztató játék. Egy jó KRESZ köny sokat segít.

Az elsősegély vizsga bem feltétele a tanfolyamnak, az a jogosítvány kiadásához feltétel.

Az egészségügyi alkalmasságit legkésőbb a KRESZ (elméleti) vizsga előtt be kell adni.

2018. okt. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem nehéz.


Egészségügyi alatt mit értesz? Elsősegélyt vagy az orvosi vizsgálatot? Egyébként egyik sem előfeltétele a kresz vizsgának.

2018. okt. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Nem nehez semmit nem tudtam a tanfolyam elott es 73 pontal atmentem nagyon egyszeru csak ne siesd el.az elsosegelynel egyszerubb nincs az lenyegtelen hogy mikor csinalod meg akar a forgalmi vizsga utan is raer.sok sikert hozza:)
2018. okt. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egészségi alkalmassági vizsgálattal kapcsolatban a # 2-es válasz [2018-10-21 10:44] és a # 3-as válasz [2018-10-21 10:49] ellentmondanak egymásnak.

Ennek oka, hogy a # 3-as válasz ellentmond a hatályos jogszabálynak.*¹

„10. § (1) Elméleti vizsgára az bocsátható, aki”

„b) megfelel a külön jogszabályokban meghatározott egészségügyi és pályaalkalmassági, valamint - írásbeli nyilatkozata alapján - a külön jogszabályban meghatározott közlekedésbiztonsági feltételeknek,”


*¹ 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól

2018. okt. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor csináltam, akkor az orvosi alkalmasságit kérték a KRESZ vizsga előtt. Az elsősegélyt bármikor meg lehet utána is csinálni, de az meg annyira egyszerű, hogy jobb letudni.
2018. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. nagyon sok múlik azon mennyire jó az előadó, vizsgán pedig a vizsgáztató. Van hogy segítenek vizsgán, a választ nem mondhatják meg, de rávezethetnek, csak jól ted fel a kérdést!!!

2. többségében a KRESZ egy logikus tananyag, és egyes részeit szerintem már általánosban is kellene tanítani, már csak a kerékpárosok miatt

3. Ha jól gondolom (én lassan 20 éve vizsgáztam) X-elgetős a tesztlap még mindig, és nem kidolgozos, szóval ha nem tudod a választ akkor tippelsz, ennyi. Voltam olyan vizsgán amin az egyik srác hibátlanra töltötte ki a tesztlapot (a végén a hibátlanokat megdicsérték ezért tudjuk) pedig tényleg az a falusi bunyik volt akinél a 2*2 nem mindig 4.


Sok sikert!

2018. okt. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7#

KRESZ vizsgán beültetik a vizsgázókat egy-egy számítógép monitor elé, minden monitoron más a tesztsor, de egyébként lesni sem lehet, a monitorok úgy vannak elhelyezve, a terem pedig be van kamerázva.

Senki nem szól a vizsgázókhoz, így rávezetni sem fogják a helyes válaszra.

Olvasni mindenki tud a vizsgán, a kérdések értelmezése már nem biztos, hogy minden vizsgázónak könnyen megy.

Azon múlik a vizsga sikere, hogy megérti a kérdést, ismeri a szabályokat, és válaszol... senkit nem dicsérnek, korholnak, ha befejezte a vizsgázó a monitor tapizását, azonnal megtudja az eredményt, és mehet ki a teremből (nem kap semmiféle igazolást, mire haza ér, az iskolában már tudják az eredményét)

11ezer kérdést nem lehet bemagolni, pontosan ezért bővítették ki az adatbázist (5éve még csak 1100 kérdést tartalmazott, megszorozták tízzel, lényegében egy kérdés több variációban kerülhet elő)

2018. okt. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!