Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgára hány óra...

Tele kérdése:

Forgalmi vizsgára hány óra kell kb, hogy az ember biztosra menjen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára lessz a vizsgám,még van hátra 6órám.A vezetés elött,még soha nem vezettem autót,igy eléggé gyatrán indult.Az első 10óránál eléggé elvoltam keseredve.Aztán 10-20óra között volt olyan probléma hogy levezettem a napi órákat,viszont mintha csak úgy mentem volna,nem voltam túl figyelmes.Mostmár szerintem kezd alakulni a dolog,de mindig kapok valami lecseszést az oktatótól,amit én nem érzek jogosnak,de nem akarok vele veszekedni.Szóval elmegyek ide-oda,de még nem érzem azt,hogy tutira menni fog,mert pl az elindulásom nem túl gyors.Inkább indulok lassan,mint hogy lefulladjak.Meg a sebességhatároknál is,inkább megyek városon belül 40-nel mert ezt érzem jónak.Egy forgalmas körforgalomnál szoktam sokat várni,mert későn veszem észre,hogy ki indexel,ezért nem merek elindulni,és ilyenkor kérdezi az oktató,hogy most meddig állunk itt? Aki esetleg hasonló cipőben volt,érdekelne a véleménye,meg hogy ez a gyorsabban elinduláshoz mennyi gyakorlás kell? Mert több mint valószinű,hogy miután meglessz a jogsi napi szinten fogok vezetni.Mondjuk engem az is stresszel,hogy az oktató,és még néhány diák ott van mellettem,mögöttem.


2018. okt. 24. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy X óra gyakorlás kell a biztos vizsgához.

Egyénileg változó, kinek mennyi gyakorlásra van szüksége, a vizsgán neg egyetlen hiba miatt is meg lehet bukni, de azért a kisebb hibákat elnézik a normálisabb vizsgabiztosok.

Mondjuk azt pont nem, ha csúcsforgalomban cammogsz 40-el.

A másik, meg az, hogy a vizsgán is ül mögötted valaki, csak nem egy tanuló, hanem a vizsgabiztos lesz az.

Olyan nincs, hogy még 6őra van hátra, a 30óra gyakorlás után nem kötelező vizsgázni, sőt nincs is értelme, ha nincs arra reális esély, hogy sikerül is.

Senki nem az oktató mellett tanul meg vezetni, tőle csak egy alapot kap a további tanuláshoz.

2018. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 28. órán már szólt hogy kért időpontot, ami majd egy hónap, van még belőle másfél hét, tehát én addig vezetek míg van idő, és lehetőség.

Nem is lehet biztosra menni, van akinek a vizsga előtti órákban is rosszul megy a vezetés, vagy épp közbe kell avatkozni, bár az már idegesség miatt is lehet.

2018. okt. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
+26 órát vettem fel, 13 alkalom.
2018. okt. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hovarju ***** válasza:

Minden ember más, ezért előre nehéz megmondani, hogy kinek mennyi időre van szüksége a biztonságoz vezetéshez.

Csak a minimum óraszám és km van meghatározva. (30 óra és 580km)

Van olyan ember, akinek ennyi elég és sok olyan is van, akinek nem.


Én a 66.órán vizsgáztam le elsőre.

Nekem is voltak olyan óráim, ahol velünk volt a váltótársam és én is ültem a hátsó ülésen, mikor ő vezetett. Én nagyon szerettem az ilyen órákat. Sokat tanultam belőle.


A vizsgán meg már nem zavart, hogy volt mellettünk valaki, addigra megszoktam.


Az oktató mindig biztatott, hogy időben, lendületesen induljak, hogy ne tartsam fel a többi közlekedőt. Be kellett tartanom a sebességhatárokat. A vizsgán, ha lassan mész hibának számít. (bár nálam inkább arra kellett figyelni, hogy ne menjek túl gyorsan).


Nekem az elindulással volt bajom, elég sokszor lefulladtam, de a sok-sok gyakorlással sikerült megtanulni, a vizsgán egyszer sem fulladtam le.

2018. okt. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hovarju ***** válasza:
Ja, és ha nem érzed jogosnak a lecseszést, nyugodtan kérdezz vissza miért kaptad.
2018. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!