Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most mi a törvény? Friss...

Most mi a törvény? Friss jogsival (2hetes) meddig nem lehet külföldön vezetni? Az oktatom azt mondta 1 év, az okmányirodába 2 évet mondtak.

Figyelt kérdés

2018. okt. 24. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
18 éves korig.
2018. okt. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Ameddig kezdőnek számít a jogosítványod, azaz a kiállítás dátumától számítva 2 évig.
2018. okt. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :) Jóéjt nektek!
2018. okt. 24. 23:42
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

" Minden járműre vonatkozik az a szabály, hogy a jogosítvány az első két évben "kezdő vezetői engedélynek" számít. Ha segédmotoros kerékpárra vagy motorra érvényes jogosítványt szereztek (AM, A, A1, A2 és B1 kategóriák), két évig nem szállíthattok utast. Ha személygépkocsira (B kategória), legfeljebb nyolc fő szállítására alkalmas jármű (C kategória) vagy autóbusz (D kategória) vezetésére jogosító engedélyetek van, két évig nem vontathattok pótkocsit. A szabályok a külföldön szerzett jogosítványokra is vonatkoznak.


A tévhitekkel ellentétben akár egynapos jogosítvánnyal is vezethettek külföldön. Korhatár viszont van: ha még nem töltöttétek be a 18. életéveteket, csak belföldön vezethettek.


Abban az esetben, ha az első két év alatt a vezetőt közlekedési szabálysértés vagy bűncselekmény miatt jogerősen eltiltják a járművezetéstől, járműfajtától vagy kategóriától, vagy meghatározott időtartamra visszavonják az engedélyt, ennek letelte után újabb két évig kezdőnek számít a jogosítvány."


Csak megjegyzem. Én pár napos friss jogsival vezettem ki Angliába. (igaz, nem voltam egyedül)

2018. okt. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Ha elmúltál 18, akkor vezethetsz külföldön, lényegtelen, hogy mióta van jogsid.


A kezdő jogsi 2 évig tart, de az csak az utánfutó vontatását nem engedi.


Vicces, hogy az oktató és az okmányirodások sem ismerik a szabályokat és még terjesztik is a hülyeséget.


Itt olvashatod a jelenleg hatályos szabályokat:

[link]

5. § (3)

6. § (1) és (2)

2018. okt. 25. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 D. Brasco ***** válasza:
89%
Pont ezt akartam irni amit az 5-ös hogy tobb mint durva,hogy pont az oktató nincs tisztában a dologgal es mondja a hülyeséget!
2018. okt. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy már előttem is írták, 18 éves kortól, mégpedig azért, mert a legtöbb országban 18 éves kortól lehet jogosítványt szerezni.

Az oktató pedig lehet, hogy a kérdezőre gondolt. Ha 17 éves, akkor 1 év múlva mehet külföldre. Ha nem, akkor tényleg bajok vannak.

2018. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek!!

Azt mondták még az okmányirodába, hogy régen egy évig nem lehetett, de már 2.

25 éves vagyok egyébként.

2018. okt. 26. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!