Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van bármilyen törvény arra,...

Van bármilyen törvény arra, hogy kik állhatnak a családos parkolóhelyekre?

Figyelt kérdés
Sajnos ezeket a parkolókat 90%-ban nem a jogosultak használják. Elképesztően bosszantó, hogy a gyerekkel/babával érkezők álljanak meg a parkoló túlsó felében, mert az egyedül érkező, teljesen egészséges emberek simán beállnak ezekre a helyekre.
2018. júl. 1. 07:53
1 2 3
 1/23 belapus ***** válasza:
72%

Nincs, ez intelligencia kérdése.Sajnos.

Igazából - miután a szabályok betartása is föltételez egy minimális szellemi képességet -, ha szabályozva lenne, sem biztos, hogy betartanák.

2018. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Aki gyerekkel van az beteg?

A parkoló másik végéből nem tud elsétálni a gyerek a bejáratig? De gondolom az üzletben gyalogolni órákat már nem ilyen problémás. Vagy tolni a babakocsit.

2018. júl. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 qkker1 ***** válasza:
49%

"A parkoló másik végéből nem tud elsétálni a gyerek a bejáratig?"


Remélem, neked nem lesz gyereked!

2018. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%

lehet itt szidni mindenkit, hogy mért foglalt el 2 helyet azzal hogy pont ráált a vonalra meg hasonlók

nem biztos, hogy bunkó paraszt

lehet anyi van csak a dolog mögött, hogy húzták már meg a kocsiját

nekem is egyszer a parkolóba a kocsi hátulját húzták meg

meg sokaknak szokása ráálni teljesen a másikra mondván hogy "így sikerült" (pont elkaptam egy ilyet, enyit mondtott csak)

én meg tudom érteni mért állnak meg úgy, hogy a lehető legnagyobb táv legyen 2 kocsi között, vagy ezzel a "bunkó" stílussal, hogy ráálnak a vonalra, vagy mint írtad beállnak családos helyre is

gondolom nem jókedvükből csinálják, csak törték már össze a kocsijukat így

(bele gondolva látott már valaki ladát, vagy lepukkant kocsikat "bunkón" vagy családos helyen parkolni jogtalanul?? én többnyire csak új kocsiknál látom ezt a jelenséget)

2018. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
A családos parkolóhelyeket a mozgássérült helyekkel ellentétben nem szabályozza a KRESZ, azokat az üzemeltető önszántából alakítja ki és ő határozza meg, ki használhatja őket. Ha Izmos Miska a hipererős tédéjipasszáttal oda akar állni, hogy ne kelljen 3 méternél többet mennie a bejáratig (bár odabenn simán lenyom egy félmaratont, mire megtalálja a redbút meg a csivaszrégált estére), akkor a rend derék őrei nem tudnak vele mit kezdeni.
2018. júl. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

a családos parkoló az csak simán az áruház kedvessége.

szombat-vasárnap épeszű ember nem is áll ilyen hely közelébe sem...mert a sok gyerekre felügyelni képtelen anyuka nem veszi észre, amikor nekitolja valamelyik gyerek a másik autónak a vaskocsit(itt Budaörsön már műanyag van)..a férj nincs velük, mert vagy dolgozik, vagy dug valahol..

A múlt héten is távol álltam meg a többitől, ahol senki nem állt a közelben. Egy óra elég volt, hogy körbeálljanak úgy, hogy nem tudtam beülni, mert úgy állt mellém, hogy tíz centi volt..érthetetlen...jó, bemásztam a másik oldalról..ezekben a nagy parkolókban rendszeres a károkozás a nekivágott ajtóval, vagy a nekitolt bevásárló kocsival.

A mozgássérült parkolókba már nem állnak be, csak engedélyes kocsival....azokból pedig fiatal versenyző száll ki, majd ruganyos léptekkel közelíti meg a vásárlás szent helyét.

2018. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Ezeknek a parkolóknak a következő lenne a lényege. Szélesebbek az átlagosnál. Pont azért, hogy ki tudd nyitni az ajtót, hogy a gyerekedet ki, és be tudd tenni a biztonsági gyerekülésbe. Pont azok a parasztok miatt találták ki, kik rinyálnak ha megkarcolják az autójukat. Mindenhol spórolnak a parkolók méretével, hogy minél több hely maradjon több autónak. Én már tapasztaltam, hogy milyen szar 30 cm en berakni a gyerekem a kocsiba mert egy két ember nem ismeri a parkolási etikettet. Nem a bejárattól való távolság a lényege. Hanem az autók, és a családok védelme.
2018. júl. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%

Amikor csak lehet, én is beállok a családos parkolóba. Az ok egyszerű: Kisebb eséllyel nyitják rá az ajtót.

Sajnálom, mindenki oda áll ahova tud.

2018. júl. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Pacsi a 2-esnek:).

A lényeg annyi lenne, hogy mindenki lenne már végre egy cseppet figyelemmel a másikra ebben az országban. A lakosság létszámához viszonyítva van, de csak egy kisebb %-a, aki mozgássérült, így nem igaz, hogy nem lehet szabadon hagyni részükre a kijelölt 5-10 parkolóhelyet.

Köszönöm az egyik hozzászóló írását, mert így megértettem én is a "családi parkolóhelyek" lényegét. A társadalom összetételében ők is egy bizonyos %-át érintik csak, igaz többet, mint az előbb említett csoport.

Így valóban a társadalomnak önmaga kellene kialakítani a toleranciát, betartani egyfajta rendet. Összesen max. 10-20 parkolóhelyről van szó ezen helyeken, szóval valóban durva, hogy sokszor mindenki hirtelen mozgássérültté meg gyerekes családdá avanzsálódik, közben meg egyik csoport tagja sem épp akkor...

2018. júl. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
37%
1. az autó nem egy élőlény hanem egy kib aszott használati eszköz ha annyira félted hagyd a garázsba ott nem lesz baja! 2. az hogy gyerekkel nem tud sétálni a kényelmes anyuka, sem fegyelmezni az már megint szánalmas és az ő baja, ha meg mondod a gyereknek hogy ott maradsz a járdán el ne mozdulj innen és normálisan van nevelve ott marad néha rá nézel hogy tényleg ott van e. 3. aki bevásárolni viszi a gyerekét ne haljon már bele egy kis sétába. 4. ha mindenki a vonal közepére áll akkor ki lehet nyitni teljesen az ajtót ha a melletted lévőnek nincs kinyitva (ennyit a sok idiótáról aki szerint spórolnak a hellyel) talán parkolni kéne tudni. 5 a mai anyukák el vannak kényelmesedve mivel ha már nem állhatnak az ajtóba már megy a hiszti. 6 lehet tömegközlekedéssel is bevásárolni gyerekkel! 7 mielőtt jönnének az okosok hogy nem tudom mi az, én még abból a korból vagyok mikkor még édesanyámmal mentünk bevásárolni szatyrokkal tömegközlekedéssel és nekem egy élmény volt mindig mint egy vakáció. 8 a mai anyukák beleasszák a gyereket a kocsiba ad neki okostelefont este meg lefekteti. tegnap előtt a boltba mögöttem egy apuka állt a gyerekével aztán mondja a gyerek (még beszélni nem tudott rendesen) hogy egy gyereknek 23 videója van már fent a neten, apuka meg csak "az igen", na erre no komment...............
2018. júl. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!