Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha elsőre sikerül a KRESZ...

Ha elsőre sikerül a KRESZ vizsga és visszaszeretnék igényelni valamennyi pénzt, azt mennyi idő után kapom meg?

Figyelt kérdés
2018. okt. 30. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Miért tudnál visszaigényelni pénzt, ha elsőre sikerült a vizsgád? Nem értem.
2018. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
20 évnél fiatalabbaknak visszatérítik egy részét.
2018. okt. 30. 23:00
 3/6 anonim ***** válasza:
A Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatósága külön osztály állított fel a KRESZ-tanfolyam és vizsga díjának támogatásához kapcsolódó ügyintézés zökkenőmentes lebonyolítására. Az ügyintézési határidő 30 nap, amely magában foglalja a jogosultság ellenőrzésének munkafolyamatát is. A támogatást a kérelmezők egy összegben, átutalással kapják majd meg.
2018. okt. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A közlekedési alapismeretek tanfolyam és vizsga díjához nyújtott támogatásról szóló 55/2018. (III. 23.) Korm. rendelet alapján, a benyújtás után legkésőbb 43 nap múlva kapod meg a pénzt.

Ez két időtartam-részből tevődik össze:

*¹ A támogatás megállapítására irányuló eljárás határideje teljes eljárásban 30 nap.

*² A támogatást a NYUFIG a megállapító határozat kiadását követő 13 napon belül a kérelemben megjelölt belföldi pénzforgalmi szolgáltatónál vezetett fizetési számlára utalással folyósítja.


*¹ 5. § (1)

*² 6. § (1)


A fentiek végső határidők, a gyakorlatban mindkét időszak lehet rövidebb.


Mivel legfeljebb 25-ezer Ft igényelhető vissza az elméleti tanfolyam díjának és a sikeres elméleti vizsga díjának együttes összegéből, előnyösebb az első sikeresség, mert nem kell több vizsgadíjat is befizetni. Amúgy, az igényléshez mindegy, hogy hanyadikra sikerül az elméleti vizsga. Csak legyen sikeresen letett elméleti vizsga, a 20. születésnap előtt.

2018. okt. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!:)
2018. okt. 31. 00:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy nem értettem. Én kérek elnézést.
2018. okt. 31. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!